Названо твори, що пройшли у другий тур Шевченківської премії

*

У Комітеті з Національної премії України імені Тараса Шевченка відбувся другий конкурсний тур творів, висунутих на здобуття Національної премії 2015 року.

За результатами таємного голосування до участі у другому турі конкурсного відбору допущено такі твори:

 

за напрямом «Література»:

– книга поезій «Не мертве море» Буряка Юрія Григоровича, представлено Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім. Тараса Шевченка;

– книга «Грози над Туровцем» Даниленка Володимира Григоровича, представлено Асоціацією українських письменників;

– роман у новелах «Посаг для приречених» Лазарука Мирослава Ярославовича, представлено Всеукраїнською творчою спілкою «Конгрес літераторів України»;

– трилогія «Час смертохристів», «Час великої гри», «Час Тирана. Прозріння 2084 року» Щербака Юрія Миколайовича, представлено Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім.Тараса Шевченка та Міністерством культури України.

 

«Літературознавство і мистецтвознавство»:

– книга есеїв «Сполохи» Москальця Костянтина Вілійовича, представлено Асоціацією українських письменників;

– книга «Моя Шевченківська енциклопедія: із досвіду самопізнання» Ушкалова Леоніда Володимировича, представлено Національною Спілкою письменників України.

 

«Публіцистика і журналістика»:

– історичний нарис «Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею» та «Шевченкіана Михайла Гаврилка» Коваля Романа Миколайовича, представлено Асоціацією українських письменників;

– твір «Де ти, доле України?» Лук’яненка Левка Григоровича, представлено Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім. Тараса Шевченка;

– двокнижжя «Іван Багряний: нове й маловідоме (есеї, документи, листи, спогади, нотатки, факти)» Шугая Олександера Володимировича, представлено Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.

 

«Музичне мистецтво»:

– фольк-симфонія «Чумацькі пісні» для солістів, хору та симфонічного оркестру Зубицького Володимира Даниловича (композитор), представлено Національною Спілкою композиторів України;

– вокальний цикл «12 сонетів Вільяма Шекспіра»; камерні кантати «На перехресті серця», «Перегортаючи життя», «Ти» Яковчука Олександра Миколайовича (композитор), представлено Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.

 

«Концертно-виконавське мистецтво»:

концертні програми 2009-2014 років Шейка Володимира Олександровича (художній керівник ‑ головний диригент Заслуженого академічного оркестру Національної радіокомпанії України), представлено Державним комітетом телебачення і радіомовлення України.

 

«Образотворче мистецтво»:

– живописні твори із циклу «Мій срібний край» Данилича Тараса Федоровича, представлено Національною Спілкою художників України;

– мистецький цикл «Земля моїх батьків» Компанця Миколи Івановича, представлено Національною академією мистецтв України.

 

«Театральне мистецтво»:

– Панчук Петро Фадійович (актор) – рішенням Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка до ІІІ туру допускається Панчук П.Ф. за втілення образу Тараса Шевченка на вітчизняній театральній сцені;

– Гирич Віктор Сергійович (режисер) – вистава «Сон» за творами Т.Шевченка у Київському театрі юного глядача на Липках, представлено Національною Спілкою театральних діячів України.

 

Проведення третього конкурсного туру, на якому відбудеться підсумкове обговорення творів, прийняття рішення щодо кандидатур на присудження Національної премії і внесення на розгляд Президентові України відповідних пропозицій заплановано на лютий поточного року.

З сайту Комітету з Національної премії України

імені Тараса Шевченка