Оголошено список творів, що номіновані на Національну премію України

Після першого та другого туру конкурсного відбору серед літературно-мистецьких творів, що пройшли на засіданні 30 січня, стало відомо, кого обрав Комітет Національної премії України ім. Тараса Шевченка на здобуття найвищої в Україні творчої відзнаки за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

До останнього третього етапу відбору пройшли наступні твори:

у номінації «Література, публіцистика, журналістика»:

  • Іван Малкович (книга поезій «Подорожник з новими віршами»)
  • Віталій Портников (публіцистичний цикл у двох книгах: «Богородиця у синагозі» та «Тюрма для янголів»)
  • Василь Портяк (книга «Охоронителі діви»)
  • Андрій Содомора (книга «Поезія. Проза»)
  • Андрій Цаплієнко (книга оповідань «Книга змін», серія телесюжетів з лінії фронту)
  • Іван Яцканин (книги «Мить блискавки» та «Пора вузеньких вулиць»)

у номінації «Музичне мистецтво»:

  • Галина Батьковська, Леся Репецька (музична програма «Сестри Тельнюк: наш Шевченко»)
  • Тарас Компаніченко (твори історико-культурної спадщини Руси-України та радіоцикл «Хорея козацька»)
  • Богдана Фроляк (Симфонія-Реквієм «Праведная душе…», хорова кантата «Цвіт», музичний твір «Присниться сон мені»)

у номінації «Візуальні мистецтва»:

  • Олександр Дубовик (арт-проект «Архів застережень»)
  • Микола Малишко (мистецький проект «Лінія» (Скульптура))

у номінації «Кіномистецтво»:

  • Степан Коваль (анімаційний серіал «Моя країна – Україна»),
  • Вікторія Трофіменко, Ярослав Пілунський, Владлен Одуденко, Олег Мосійчук і Віктор Демерташ (художній фільм «Брати. Остання сповідь»).

У засіданні Комітету Національної премії України взяли участь: Голова Комітету – Юрій Щербак, заступник Голови Комітету – Сергій Тримбач, керівник Секретаріату Комітету – Вікторія Костюченко, члени Комітету – Дмитро Богомазов, Сергій Буковський, Микола Гобдич, Любов Голота, Григорій Гусейнов, Андрій Дончик, Дмитро Дроздовський, Марія Задорожна, Сергій Жадан, Анатолій Криволап, Юрій Ланюк, Юрій Макаров, Олександра Олійник, Тарас Петриненко, Сергій Савченко, Ростислав Семків, Мирослав Слабошпицький, Елеонора Соловей, Наталія Сумська, Олександра Теліженко.

Крім того, були запрошені експерти: Михайло Слабошпицький, Володимир Войтенко, Іван Рябчій, Марина Черкашина-Губаренко, Ольга Петрова і Олег Вергеліс.

Останній тур має відбутися 20-го лютого.

Джерело – http://www.knpu.gov.ua/