Книжкова реклама з перших уст, або Як письменники колег рекламували

Окрім всього іншого, в Україні катастрофічно не вистачає реклами книжок. І книжкових рекламних агентів. Хто може краще продати книгу за самого письменника? Інший письменник?

Ми теж так спочатку думали. Проте для наших літераторів це виявилось складним завданням, а для когось і непосильним (з етичних міркувань не вказуємо їхніх імен). Комусь було простіше похвалити-розрекламувати себе. Щоправда були і такі, які одразу «випалювали» наче заздалегідь придуману рекламну речівку. Але таких мало. Більшість спочатку нітилися, думали на кому зупинити свій вибір (ми ще й ускладнили завдання тим, що не дозволяли «продавати» своїх колег-друзів, ну принаймні про добрі стосунки з якими відомо широкому загалу), потім щоб таке про цього письменника сказати,  і, нарешті, після пауз-вагань говорили…

Що з того вийшло – читайте і судіть самі.

 

Найбільш екранізована письменниця сучукрліт Ірен Роздобудько:

.

Всіх своїх ровесників, плюс-мінус, люблю і завжди їх піарю, це десять-п’ятнадцять імен. Важко обрати когось одного, щоб не образити.

Анатолій Дімаров – це такий класнючий письменник! Йому вже 80! Я його особисто не знаю, на жаль. Він дивовижний стиліст. Закликаю моїх ровесників і молодших читачів почитати Дімарова. Він у свої вісімдесят років страшний хуліган! Попри те, що вже класик.

 

Лауреат Шевченківської премії без премії Василь Шкляр:

.

Юрій Щербак «Час смертохристів». Я взагалі фантастику не читаю і не люблю. А це єдиний фантастичний твір, який я прочитав з цікавістю. Він яскраво відображає реалії сучасної України, хоча йдеться там про майбутнє. Мені легше себе розрекламувати, ніж когось;-)

 


Творчий родинний тандем Наталя Лапіна та Світлана Горбань:

.

«Орлі, син Орлика» Тимура Литовченка однозначно заслуговує на вашу увагу! Які там батальні сцени! Для справжніх чоловіків! Проте навіть жінкам буде цікаво почитати, не можливо відірватись.

Якщо цікавить щось сентиментальне – Люко Дашвар саме для вас! Динаміка, гострота відчуттів, реальність всіх описаних подій та героїв. Авторка багато працювала з людьми, вона знає життя. В її книгах воно (життя) дещо загострене, але саме це не дозволить вам відірватись!

 

Маестро історичного роману Роман Іваничук:

.
Настійливо раджу Пашковського «Щоденний жезл». То є дуже тяжка книжка, важко читається. Це щось нове в нашій літературі, стилістиці. Якщо я кажу, значить вони вартісне. Для мене. А для вас? Почитайте.

 

 

 

Письменниця-телезірка-юрист Лариса Денисенко:

.

Книжка, за якою я сама полюю і всім рекомендую, – Сашка Бойченка «Аби книжка». Стежу за ним, як за чудовим есеїстом, людиною, яка сповнена іронії, філософського сприйняття життя. Розрекламую її краще, коли прочитаю!;-)

 

 

Криголам української поезії Олександр Ірванець:

.

Книга мого колеги, польського письменника-документаліста Маріуша Щиґела. Переклав українською мій друг Андрій Бондар. Продовження книжки «Ґоттленд» «Зроби собі рай». Надзвичайно гарна документальна книжка. Дуже хороша, дійсно добра проза. З такого свіжака я б порадив це почитати.

З українських я замислююсь… Ага! У Павлика Коробчука, молодого поета з Луцька, вийшла збірка «Динозавр». Вона дуже цікава!

 

Письменниця, а за сумісництвом колекціонерка чавунних прасок Міла Іванцова:


Книга з інтригуючою назвою «Щоденник моєї секретарки» Братів Капранових. Після прочитання цієї книжки ви зрозумієте, що існує жіночий роман і чоловічий роман. Це конкретно пацанський роман. Ви наче одягаєте шапку-невидимку і мандруєте чоловічим світом: підглядаєте, підслуховуєте, розумієте врешті-решт. Чоловіки, читаючи романи Галини Вдовиченко, краще розуміють жінок. Жінки, прочитавши цей роман, краще зрозуміють чоловіків. Читати тим і тим!

 

Двічі володар «Книги року Бі-Бі-Сі» Сергій Жадан:

.

В мене всі письменники друзі. В мене немає письменників не друзів. Тому важко.

Богдана Матіяш «Твої улюблені пси та інші звірі». Надзвичайно якісна та цікава поезія. Богдана з нового покоління 20-25-літніх позитивно вирізняється серйозністю і несхожістю ні на кого.

 

Ірина Чернова, вона ж Люко Дашвар:

.

«Декамерон. 10 українських прозаїків 10 останніх років» та «Метаморфози. 10 українських поетів 10 останніх років». У цих книжках автори дуже різні. В невеликих текстах можна знайти для себе на потім улюбленого автора, якщо раніше з творчістю того чи іншого письменника ви не були знайомі.

 

 

Детективний майстер Андрій Кокотюха:

.

Я – єдиний письменник, який постійно говорить хороше про своїх колег. Більше того, я – один з небагатьох, хто купує і читає книги своїх колег. Хочу сказати про книгу Олексія Волкова «Слід на воді». Олексій Волков прокидається о пятій годині ранку і до восьмої, перед тим як їхати на роботу (Волков працює лікарем-хірургом – ред.), пише художню літературу. Одне це варто поваги. Одне це варто уваги. Крім того, Волков – один з небагатьох, хто не вчився спеціально в університетах – «он университетов не кончал», – він володіє словом, він знає як розказати історію. Для нього важлива не тема та ідея твору, для нього важлива історія. Це такий американський принцип. Його книги, особливо «Охоронець» та «Амністія для хакера» мали для мене особливе значення, бо я побачив, що хтось, крім мене, в Україні може писати таку літературу. Я його не вважаю конкурентом, я його вважаю колегою. Всім рекомендую «Слід на воді» Олексія Волкова!

 

Поборниця української міфології Дара Корній:

.

Нова книжка Галини Вдовиченко «Бора». Від авторки завжди чекаєш чогось оригінального, містичного наче, яке в результаті виявляється не містичним, а абсолютно реальним, життєвим. У її книжках завжди багато світла, кохання, тепла. І щасливе закінчення.

 

 

Якщо комусь з вищеназваних авторів вдалось вас переконати купити ту чи іншу книжку, то гайда по книгарнях –  справжніх і віртуальних. Не відкладайте свої бажання на потім!

 

Розпитувала Анна Богородіченко