Нове видавниче ім’я – «Спадщина-Інтеграл»

Період «весна-літо 2012 року» на видавничому ринку України позначився появою нового гравця. У книгарнях з’явилися вельми привабливі книжки з лейблом «Спадщина-Інтеграл» – зокрема, перевидання найпопулярніших романів Оксани Забужко, найрезонансніший із творів Юрія Винничука – «Мальва Ланда», подарункове видання детективів Ірен Роздобудько.

 

Хто ці люди? Хто стоїть за гучним словом «Спадщина»? Як серед авторів абсолютно нового видавництва з’явилася низка відомих імен?

Розповідає Людмила Корнєва, генеральний директор видавництва «Спадщина-Інтеграл»:

— Засновником видавництва є група компаній «Спадщина», якою керує юридичне бюро «Спадщина-Капітал». Сфера бізнес-інтересів власників «Спадщини» досить широка — від юридично-адвокатської практики до аграрних інновацій. Керування компаніями, ведення бізнесу, юридичний супровід та вирішення спадкових спорів — сфери, у яких «Спадщина» має величезний досвід та поважне ім’я. Видавнича справа привернула увагу «Спадщини» в процесі аналізу книжкового ринку України.

Увагу досвідчених бізнесменів привернула відсутність на ринку вагомого видавця, який впроваджував би осмислену багаторічну видавничу політику, акцентуючи на якості видань, а не миттєвому комерційному  успіхові. Системний підхід до справи та акцент на вітчизняні культурні здобутки — формула, за якою створювалося нове видавництво.

Так на початку 2012 року дочірнє підприємство «Спадщина-Інтеграл» залучило до роботи низку фахівців і розпочало видавничу діяльність.

Оксана Забужко, Тарас Федюк та Олександр Буценко, Тарас Петрів та Ростислав Лужецький — ось далеко не повний перелік громадських діячів, що підтримали молоде видавництво та вдихнули в нього життя.

Першим кроком «Спадщини-Інтеграл» стало відродження славетного часопису «Сучасність», який припинив функціонування в 2010 році. З другого півріччя 2012-го «Сучасність», очолювана Тарасом Федюком знов щомісяця знаходить свого читача.

Видавши паралельно із бестселерами Забужко, Винничука і Роздобудько книжки «Від Facebook’у і гламуру до Wikileaks» Георгія Почепцова й «Влада та уява» Леонідаса Донскіса, видавництво окреслило вельми широкий спектр своїх уподобань. А створивши подарунковий том поезії Бориса Херсонського в оформленні Олександра Ройтбурда, означило планку видавничого смаку.

Справжнім подарунком читачеві до Львівського Форуму стало видання Віктора Домонтовича «Самотній мандрівник простує по самотній дорозі» в упорядкуванні Віри Агеєвої.

Про найближчі плани видавництва розповідає головний редактор «Спадщини-Інтеграл» Оксана Щур:

– Ми плануємо зайняти нішу, яка на українському книжковому ринку тривалий час була не те щоб незаповненою, але заповнювалася час від часу, несистематично, зусиллями найрізноманітніших видавництв та культурних інституцій, за що необхідно віддати їм належне. Зараз ще не час розголошувати конкретні назви, які готуються до друку, але ми обіцяємо тішити читачів серіями сучасної української та перекладної художньої літератури, гуманітаристики, публіцистики. Є значна кількість якісних книжок різних жанрів: від інтелектуальних бестселерів до белетристики – які просто необхідно перекласти та видати українською мовою. Є багато талановитих вітчизняних авторів, що пишуть вартісні твори, і ми хочемо й будемо працювати з ними. Ми відкриті до співпраці й орієнтовані насамперед не на комерційний успіх, а на якість тексту: бо продати можна кожну книжку, якщо усі учасники процесу – від автора до касира книгарні – відповідально виконують свою роботу. Окремим напрямом діяльності видавництва буде промоція наших видань: недостатньо просто видати книжку, про неї потрібно говорити, причому всюди в різний спосіб, створювати довкола неї особливу ауру.   

Отже, чекаємо нових цікавих книжок від нового українського видавництва!