ТОП-5 книжок для саморозвитку жінок

Рекомендації письменника Валентина Бадрака для жінок

Нині літератури для жінок навіть забагато. Така політика видавців зрозуміла, адже понад 70% читачів – жінки. Тому не зайвим буде представити п’ятірку найкращих, на мій погляд, книжок, що здатні зробити революцію в поглядах сучасної жінки. Переважно це книжки-тренінги. Вони не для радощів, а для роботи із власною особистістю.

 

 

1. Уте Эрхардт «Хороші дівчатка відправляються на небеса, а погані – куди захочуть, або чому слухняність не приносить щастя»

Уте Ерхардт, безумовно, зірка в цьому сузір’ї. Передусім тому, що пропонує не просто рецепти, а свідомий відхід від раніше сформованих моделей. В тому числі, відкидання впливу батьківських моделей, трансформування традиційної ролі у сучасну самодостатню та незалежну роль. Найважливіша ідея, що міститься в цій книжці для сучасної жінки – можливість позбавитися страху самотності за умов вибудовування лінії самодостатності і незалежності. Авторка – відомий німецький психоаналітик, виступає за те, щоб жінка за будь-яких обставин залишалася хазяйкою своєї долі, без страху приймала найважливіші для неї рішення, сама писала сценарій свого життя.

 

2. Антоніо Менегетті «Жінка третього тисячоліття»

Погляд Менегетті дуже сучасний. Як і інші автори, він спочатку звертається до тих кайданів для жінок, що створив протягом тисячоліть патріархальний світ. Потім рухається далі, у майбутнє, пропонує розкутість та створення умов для інших ролей жінки. Він допомагає змінити внутрішній світ, систему уявлень, а вже потім – середовище. Хоча є й суперечливі речі – те, що аналітик називає “грою у материнство та шлюбні відносини”. Це, на переконання Менегетті, не дозволяє жінці уявити власну духовну перевагу. Однак є й надзвичайно цінні зауваження: “Можна бути вірною, але ніколи – неподільно комусь належати”.

 

3. Кларисса Пінкола Естес «Та, що біжить з вовками. Жіночий архетип в міфах і сказаннях»

Щонайменше, ця книжка цікава та проста. Вона вчить прикладами через архетипи. Всередині кожної жінки живе первозданна, природна істота, з багатьма позитивними, щедрими та добрими інстинктами. До них і звертається авторка, намагається витягти ці суто жіночі імпульси на поверхню, використати для блага сучасної жінки. Але для застосування інформації все ж доведеться здійснювати аналіз, зазирнути у свою душу, надати собі відверті відповіді.

 

4. Карен Хорні «Жіноча психологія»

Подруга видатного вченого та засновника гуманістичного напряму психоаналізу Еріха Фромма залишалася все життя натурою бурхливою та надзвичайно оригінальною. “Жіноча психологія” дуже відверта, нечувано відверта. Авторка тут непередбачувано глибока, особливо у питаннях жіночої психосексуальності.

Карен Хорні – це слід одразу визнати – здійснила відважний хід. Ця книжка завдяки аналітичному підходу дозволяє зрозуміти жіночу природу не тільки чоловікові, але й багато чого відкрити про себе самим жінкам. Книжка не є простою, але для відважної читачки багато що відкриє. Зокрема, надасть певні козирі у побудові власної моделі поведінки.

 

5. Симона де Бовуар «Друга стать»

Ідею “Другої статі” легендарній Симоні де Бовуар подарував її чоловік Жан Поль Сартр, видатний французький філософ та гострий полеміст. Але написана книжка Симоною самостійно і досі залишається не лише всеохоплюючим дослідженням жіночих проблем, але й дослідженням, що жодним чином не втратило актуальності.

Так само, як і Кларисса Пінкола Естес, Симона де Бовуар звертається до міфів та легенд. Але суттєва різниці в тому, що Симона сама пройшла через складну трансформацію, відмовилася від шлюбу з американським мільйонером на користь свого французького друга-чоловіка, з яким вона навіть не була офіційно розписана. Вона жадає визначити, чи здатна жінка розвинутися цілісною особистістю, чи може вона претендувати на стрімке самостійне плавання, без опори на сильну стать. Були часи, коли цю книгу називали жіночою Біблією…

 

Валентин Бадрак

УНІАН