КНИЖКОВИЙ СІЧЕНЬ у Главреді

Газета «Друг Читача» спільно з інформаційною агенцією «Главред-медіа» glavred.info відкривають «КНИЖКОВІ СЕЗОНИ». Інформаційний партнер акції – artvertep.com
У вівторок, 5 лютого о 13-00 в прес-центрі інформаційної агенції «Главред-медіа» (вул. Стрітенська, 2/8) стартували «Книжкові сезони». Все почалося з «КНИЖКОВОГО СІЧНЯ»
«Книжкові сезони» ─ це канал постійного зв’язку між літературним світом, персонами, причетними до літературного життя країни та громадськістю і пресою
.
Уперше – вся книжкова інформація з перших рук! Живе спілкування з авторами найрезонансніших книжок та організаторами найбільших книжкових подій. Анонси заходів наступного місяця. Віднині ви будете в курсі книжкового життя України.
«Книжкові сезони» проходитимуть щомісяця у інформаційній агенції «Главред-медіа».
«КНИЖКОВИЙ СІЧЕНЬ» презентує
– Подію січня
– Книжку січня
– Персон січня
– Анонси
ПОДІЯ СІЧНЯ:
Газета «Друг читача» запустила сайт книжкової інформації. www.vsiknygy.net.ua
Відтепер новини книжкового життя, рецензії, ексклюзивні інтерв’ю, оперативні репортажі, коментарі книжкових експертів, непересічні читачі, найрезонансніші книжкові новинки ─ за адресою: www.vsiknygy.net.ua
Проект реалізується за підтримки програми МАТРА Міністерства закордонних справ Нідерландів, Міжнародного фонду "Відродження" і Fund for Central and East European Book Projects, Amsterdam.
Окрім матеріалів газети, на сайті:
– архів номерів,
– календар літературних дат та подій,
– найсвіжіші новини та анонси,
– новини від українських видавництв
– можливість прокоментувати опубліковані статті.
Шановні видавці! Колонка новин постійно оновлюватиметься, тому ми чекаємо інформацію про ваші новинки, презентації, промо-тури авторів та творчі плани. Рубрика «Афіша» буде неповною без інформації про заходи, які планує ваше видавництво. Видавці також зможуть самі створювати новини на сайті, отримавши особистий пароль.
Vsiknygy.net.ua ─ джерело книжкової інформації, доступне у будь-який час.
 
КНИЖКА СІЧНЯ:
«Андріївський узвіз» Володимира Діброви несподівано переміг у конкурсі «Книжка року Бі-Бі-Сі». Роман «обійшов» вагомих конкурентів ─ «Майже ніколи не навпаки» Марії Матіос, «Трохи пітьми» Любка Дереша, «Сьомгу» Софії Андрухович та «БЖД» Сашка Ушкалова.
Володимир Діброва ─ письменник, літературознавець, перекладач. Зараз проживає у США, працює викладачем Гарвардського університету.
«Андріївський узвіз» ─ це «роман-подорож». На початку твору його головний герой, потрапивши на свято міста, піднімається Андріївським узвозом. Там він опиняється в критичній ситуації, непритомніє і ніби подорожує в бік дитинства. Він робить п’ять зупинок у ключових моментах свого життя, де ще раз переживає кохання й хворобу, стає свідком суспільних змін, просувається по службі, робить ті самі помилки й перші дитячі кроки у пізнанні світу. Цього разу він бачить та розуміє все, але нічого не може змінити. А ще він дізнається, що в його житті була таємниця, про яку він, виявляється, знав, починаючи із п’яти років. Ця таємниця ніколи не залишала його, особливо в ситуаціях небезпеки та скрути. Події цієї подорожі охоплюють 1948 – 2002 роки й відбуваються на тлі Андріївського узвозу – вулиці, яка з’єднує низ міста з верхом, дитинство героя – зі зрілістю, скороминуще – із вічним».
fakt.kiev.ua
 
«Ця книжка є дуже мудрою за своїм змістом, який поєднаний із високим рівнем стилістичної вправності. Це ніби протокол життя людини. Водночас це книжка з дуже серйозним і людяним посланням, бо в ній ідеться про те, що нас усіх наздоганяє історія, у якій ми живемо, а умови, у які ми при цьому потрапляємо, не є сприятливими. Як поводитися людині в цих умовах ─ на це питання відповідає автор.»
Сергій Васильєв, літературний критик
 
ПЕРСОНИ СІЧНЯ:
Марина та Сергій Дяченки ─ найуспішніші українські письменники-фантасти.
Журнал «Кореспондент» включив подружжя Дяченків до списку 100 найвпливовіших українців 2007 року.
Подружжя Дяченків за минулий рік видало тринадцять книжок (включно з перевиданнями та перекладами), отримало вісім літературних премій (всього у письменників більше, ніж півсотні українських та міжнародних нагород). Одну з найпрестижніших нагород у галузі фантастики ─ «Золотий кадуцей», письменники отримали у вересні 2007 року за роман «Vita Nostra». На дев’ятому Фестивалі «Зоряний міст» фантастів нагородили премією «Дракон» ─ за внесок у розвиток фантастики.
А крім того:
Повість «Пригоди Маші Михайлової» визнана кращим твором для дітей на всеукраїнському конкурсі детективу 2007 р.
Повість «Земля веснарів» визнана кращою повістю року – Премія "SIGMA-F" (приз читачів журналу "Якщо") – на Сьомій міжнародній конференції "Роскон-2007".
Роман «Брамник» на Фестивалі української книги і читання 2007 року одержав Диплом 2-го ступеня як переможець рейтингу «Книги, які найбільше читають».
Роман «Алена й Аспірин» визнаний гідним диплома Літературної премії імені Аркадія і Бориса Стругацких як фіналіст премії за кращий добуток художньої прози за 2006 рік.
Роман «Дика енергія. Лана» отримав 3-тє місце у розділі «Белетристика» конкурсу «Краща українська книга», журналу «Кореспондент» у 2007 році, а також Приз читацьких симпатій.
Подружжя Дяченків отримало премію республіканського журналу «Веселка» за 2007 рік у номінації «Улюблені письменники»
Зараз Марина та Сергій Дяченки працюють над романами «Мідний король», «Долина совісті» та останньою книгою циклу «Маг дороги» (умовна назва «Повернення некроманта»).
Проведення презентації «Долини совісті» планується під час Міжнародної асамблеї фантастики «Портал», яка проходитиме спільно з ІІІ Весняним київським книжковим ярмарком 20-23 березня.
Подружжя Дяченків бере активну участь у кінопроектах.
Найгучніша кінопрем’єра планується на грудень цього року ─ екранізація культового роману братів Стругацьких «Населений острів» (автори сценарію ─ М. та С. Дяченки, режисер ─ Федір Бондарчук). Зараз фільм монтується, зйомки проходили переважно в Криму.
А продюсер Максим Бахматов веде переговори про екранізацію фантастичної повісті С. Лук’яненка «Лицарі сорока островів» (за сценарієм М. та С. Дяченків) з Голівудом.
«Театральний роман» та « Червона жабка».
Так називатимуться мультфільми, що до їх виробництва взялася студія "Укранімафильм". Торік уже вийшов перший мультфільм Дяченків "Курка, що несла усяку всячину". Нещодавно у Московському Будинку кіно відбулася прем’єра, як кажуть, з успіхом. "Червону жабку" знімає той самий режисер з дуже грізним прізвищем – Маша Ведмідь. Нові мультфільми, звичайно – казки, хоча зовсім різні: історія про жабку дуже бешкетна і злегка божевільна, а от "Театральний роман" – це епіка про любов і мистецтво, і головні ролі тут належать великому трагічному актору Таргану і його шанувальниці, скромній Комашці…
 
АНОНСИ ПОДІЙ НА ЛЮТИЙ:
– У Чернігові відбудеться виставка «Світ книги-2008»
(оргкомітет: (0462) 671-200, 606-456, chamber.cn.ua).
– «Книжка року-2007» підведе підсумки
(деталі ─ за адресою: knyzhka-roku.livejournal.com).
– Україну буде представлено на міжнародних книжкових виставках у Мінську (Білорусь) та Александрії (Єгипет)
(організатор ─ Держкомтелерадіо: 278-82-27, 278-87-56; comin.kmu.gov.ua).
-12-14 лютого у Києві пройде Дванадцятий ювілейний музично-поетичний фестиваль «Під знаком Водолія»
(організатор ─ С. Пантюк, тел. 8(067) 538 90 41).
– Видавництво «Фоліо» та журнал «Афіша» розпочинають Всеукраїнський літературний конкурс «Міський молодіжний роман». Романи-переможці будуть надруковані у видавництві «Фоліо»
(деталі ─ на сайті видавництва Фоліо: www.folio.com.ua)
– 27-29 лютого у приміщенні Київського палацу для дітей та юнацтва пройде виставка «Сучасна освіта в Україні-2008», на якій буде представлено різноманітну навчальну та методичну літературу
(оргкомітет: 461-91-04, 461-91-03; www.osvita.relc.com).
Модератори «Книжкового січня» ─ головні редактори газети «Друг читача» Брати Капранови
Організатори ─ інформаційна агенція «Главред-медіа», газета «Друг читача».

Редакція.