3 березня – Всесвітній день письменника

Ну ж бо, зізнавайтеся ─ без чиєї книжки не можете заснути? Від сторінок якого твору не можете відірватися навіть на роботі? Товстезний і важчезний том якого письменника тягаєте з собою повсюди, щоб принагідно “підчитати” в метро чи маршрутці? А може, це не том, а покет-бук, який запросто поміщається в кишені? Чому ми так прискіпливо про це у вас випитуємо? Ми просто переймаємося тим, аби ви не втратили нагоду засвідчити улюбленому письменникові своє захоплення. Адже третього березня увесь книжковий світ відмічає Всесвітній день письменника. Отож гостріть олівці і підписуйте листівки ─ письменники, вони ж теж люди, і увагу люблять не менше, ніж ми з вами!

Свято це ще молоде, відмічається починаючи з 1986 року, коли рішення про святкування ухвалив 48-й конгрес ПЕН-клубу ─ міжнародного об’єднання письменників. Абревіатура у назві цієї організації утворена від перших літер англійських слів “poets” ─ поети, “essayists” ─ есеїсти, “novelists” ─ романісти. Крім цього, вона співпадає з англійським словом “pen”, тобто ручка. Організацію було засновано у 1921 році, першим президентом її став Джон Голсуорсі. 1923 року філіали клубу було відкрито у 11 країнах, а нині його представництва діють у 130-ти, в тому числі й в Україні. ПЕН-клуб “виступає на захист принципів свободи інформації всередині кожної країни та між усіма країнами”.

Не сперечаємося ─ захищати принципи свободи слова потрібно. Але сподіваємося, що у день професійного свята письменників захищати потрібно буде саме їх ─ від надмірної уваги читачів, видавців і всіх, хто не уявляє свого життя без книги.

 

Редакція

  • Микола

    Пану Загребельному!

    Архиповиче Павле! Вам – віват!

    Читач Ваш вдячний, а не сват!

  • Цікавий

    Загребельний зараз дуже хворий. Мабуть, інтернет не читає. Але приєднуюся і вітаю усіх праціників пера і чорнил. Пишіть, панове! Бо ви того варті.