На відкриття центру в столичному мікрорайоні Саулетікіс зібралися керівники держави, міністри, члени литовського сейму, іноземні посли, академічна громадськість. Про відкриття символічно сповістили звуки литовського рогу і гімн “Гаудеамус” у виконанні хору Вільнюського університету.
Президент Литви Даля Грібаускайте привітала всіх з відкриттям сучасного центру, а також зазначила, що він призначений не тільки для університету, але й для всіх людей Литви, передає агентство BNS.
“Тепер до нас навіть з інших країн приїжджають подивитися, що ж ці литовці зробили. Із різних країн, які є дуже багатими і у яких є кошти… І ми з гордістю говоримо: литовці можуть, коли хочуть, литовці можуть, коли згодні та не сперечаються занадто довго”, – сказала президент.
Прем’єр Альгірдас Буткявічюс згадував, як, будучи міністром фінансів дев’ять років тому, був шокований вартістю проекту центру. “Коли мені сказали про вартість проекту, я якийсь час мовчав, тому що тоді в Литві практично не було серед розпочатих проектів жодного, вартість якого сягала б 100 млн. літів. Тоді ці цифри шокували. Але дуже швидко було прийнято рішення, що без науки навряд чи можна в нашій державі здійснити значний прогрес, адже, на моє переконання, наука, знання, технології, бізнес повинні працювати разом”, – сказав Буткявічюс.
Центр наукової комунікації та інформації бібліотеки Вільнюського університету є першою будовою Науково-дослідницької і підприємницької долини Саулетікіс. Бібліотека оснащена новітніми інформаційними технологіями, у ній обладнані місця для роботи і відпочинку не тільки для вчених, студентів, а й для молодих сімей з дітьми.
Архітектором будівлі, побудованої в студентському містечку, є Роландас Палякас. Будівельники жартували, що в проекті, який складається з трьох будівель, не було жодної вертикальної лінії.