ГУРТОМ ДОБРЕ І НОБЕЛЯ БИТИ

Чорна смуга української літератури, здається, закінчується. Прорив до європейського читача, який здійснили Забужко, Андрухович, Курков та деякі молоді автори, несподівано отримав потужну адміністративну підтримку. Нещодавно відома українська письменниця Марія Матіос отримала звабливу пропозицію зі Стокгольму. Її запрошують обійняти посаду Відповідального секретаря літературного відділу Нобелівського комітету. Нові обов’язки не є такими вже новими для нашої улюбленої авторки, адже вона має багаторічний досвід подібної роботи на аналогічній посаді у Шевченківському комітеті. Єдина проблема – англійська мова, яку доведеться вивчити. Але для цього ще є час – початок нової роботи заплановано лише на 2009 рік. Нобелівському комітетові поспішати немає куди. Але українським письменникам – навпаки, доведеться прискоритися. Адже отримавши свого представника у Комітеті, вони віднині мають можливість потрапити на очі тим, хто вирішує долю найпрестижнішої літературної нагороди. І гріх не скористатися такою нагодою і не потіснити з п’єдесталу споконвічних лідерів у отриманні Нобелівки – скандинавів. Наша ж бо сучасна література аж ніяк не гірша за європейську – нам бракує лише зв’язків.

Не останню роль у просуванні до Європи може зіграти і цехова солідарність українців. Знаменитий Андрій Курков оголосив нещодавно, що у Франції готується до постановки фільм за його книжкою “Остання любов президента”. Цікавість французів до цього роману можна зрозуміти – адже саме зараз у розпалі інший, справжній роман справжнього президента Франції Ніколя Саркозі. Отже, прямі паралелі з книжкою Куркова сприяють цікавості глядачів. Але, як стало відомо, Андрій Курков використовує цю нагоду для популяризації українських авторів. Зокрема головною умовою, яку він поставив перед продюсерами, стала участь у зйомках українців. На роль коханки президента, яка однозначно асоціюється з Карлою Бруні, Курков наполегливо пропонує свою колегу Ларису Денисенко, яка, окрім зовнішніх даних, має ще й досвід роботи моделлю. Чим закінчаться переговори, невідомо, але сам факт відстоювання інтересів земляків вартий великої суспільної уваги та може слугувати взірцем для решти.
Шановні українці! Успіх кожного з нас – це наш спільний успіх. Одна-єдина Нобелівська премія може створити моду на українських письменників у світі, і тоді виграють усі. Побажаємо Марії Матіос та Андрієві Куркову успіхів у лобіюванні наших інтересів!

 

1.04.2008.

 • alex

  )))))))))))))))))))

 • Анонімний

  Це не смішно, а боляче 🙂

 • Цікавий

  А чому боляче?

 • Анонімний

  Бо це жарт :))

 • Цікавий

  Де логіка? Якщо жарт – має бути смішно. А якщо боляче – значить це не жарт.