З’явилась найнезвичніша бібліотека в Європі

1

Сьогодні багато бібліотек переживають не кращі часи, так як відвідувачів практично немає. Але, на щастя, зараз читати книги знову стає модним і молоді люди придумують альтернативні способи обмінюватися книгами, не просиджуючи в нудних бібліотечних залах. Ось і з’явилося таке поняття, як буккросинг.

Це молодіжний рух,  схожий на флешмоб, засновано ще в травні 2001 року Роном Хорнбекером, який залишив в холі готелю кілька десятків своїх книг з коротким поясненням всередині. В результаті такого експерименту тисячі книголюбів, прочитавши книгу, залишали її в парку, кафе або на станції метро для випадкових перехожих, які продовжували такий ланцюжок.

Таким чином, зараз у багатьох кафе й університетах можна побачити стелажі з книгами, які кожен бажаючий може прочитати, а також додати якусь свою.

 

2Але в Німеччині пішли ще далі. На одній з берлінських вулиць створили справжній книжковий ліс. Називається він Bucherwald і створений був у 2006 році в рамках програми Research for Sustainable Forestry спонсорований Федеральним міністерством освіти. Але вже в 2008-му його хотіли знести, але жителі міста цього не допустили й цей чудовий проект існує до сих пір. До речі, він є офіційним проектом ООН “Education for Sustainable Development”.

 

3“Книжковий ліс” не тільки сприяє розвитку в молоді інтересу до читання, а й нагадує про ланцюжок постачання книг – про перетворення лісу в папір, з якого й народжуються книги. Цей креативний об’єкт створений з декількох старих колод, знайдених художником у лісі. Він скріпив чотири таких стовбура в єдиний масив та встановив їх на одній з вулиць Берліна.

 

Тochka.net