7 мандрівних книгарень зі всього світу

У давні часи існувала така професія як книгоноша. Часи летять, а представники цього ремесла все ще так необхідні нашому суспільству. Адже це не просто торговці книгами, це митці, які несуть до людей книги з любов’ю. Сьогодні хочемо поділитись 7 прикладами надихаючих мандрівних книгарень і книгарів із усього світу.

Книжкові віслюки, Колумбія

Книжкові віслюки

Джерело – en.wikipedia.org

Одна з найунікальніших і геніальних мандрівних бібліотек — це “Книжкові віслюки”, що ходять сільськими місцинами Магдалени, що в Колумбії. Керує осликами вчитель молодшої школи Луїс Соріано, який хоче надихнути до читання місцевих дітей, які не дуже полюбляють такий вид дозвілля. Двічі на тиждень, разом зі своїми двома обожнюваними віслюками Альфа і Бета, вчитель вирушає у спеціальну подорож, щоб обійти селища в регіоні і принести книги діткам.

Бібліомотокар, Італія

4748674

Джерело – www.teleread.com

Набагато більше, ніж просто мобільна книгарня. Il Bibliomotocarro — це чарівна італійська історія про книги, дітей і дружбу, яка б ніколи не відбулась без вчителя на пенсії Антоніо Ла Кава і його благородної мети ділитися любов’ю до книг із юними читачами. Від початку 2000-х він подорожує маленькими селами Басілікати зі своєю милою бібліотекою на трьох колесах, щоби промувати читання серед місцевих дітей.

Книжкова баржа, Великобританія

 

Фото з - travelaway.me

Джерело – travelaway.me

Розташована у крейсер-кормовому вузькому човні, збудованому ще в 60-х, “Книжкова баржа” — це книгарня, що курсує водними дорогами Англії та Уельсу й заповнена величезною кількістю нових і потриманих назв, у тому числі нон-фікшину, художки й дитячих книг. Задум такого магазину належить журналістці Сарі Хеншов, яка й кермує цією баржею. Серед планів пані Сари — перетнути найближчим часом Канал і продавати книги у Франції.

Вуличні книги, Портленд, США

Джерело - cyclepreneurs.com

Джерело – cyclepreneurs.com

Така точка розповсюдження книг, створена першопочатково для людей, які живуть на вулиці. “Вуличні книги” — це книжкові полиці, прикріплені до велосипеда. Чудовий проект, заснований письменницею-художницею Лаурою Моултон влітку 2011, розпочався з місії забезпечити книгами безхатьків, але спричинив значно більший ефект. Блакитна коробка повна безкоштовних книг також працює як постачальник хорошого настрою та привід стати учасником цікавої літературної бесіди.

Літературний возик, Картагена, Колумбія

20120213155300_gal_10_la-carreta-literaria

Джерело – es.pinterest.com

Десять років тому Мартін Роберто Муріло Гомес, натхненник “Літературного возика” (La Carreta Literaria), продавав охолоджену воду в центрі міста Картагени, що в Колумбії. А сьогодні в тому самому місці  він опікується возиком, що всуціль заповнений книгами. Пан Мартін пропонує почитати книги тим, хто, на його думку, не може собі дозволити подібну покупку. Його мобільна бібліотека — це чудесний приклад популяризації читання й людської пристрасті до своєї справи.

Слова на воді, Лондон, Великобританія

http://travelaway.me/

Джерело – travelaway.me

Постійно розташована на Паддінгтонському нижньому каналі книгарня “Слова на воді” — це лондонська книжкова баржа, єдина плавуча букіністична крамниця в столиці. А на додаток до неймовірної колекції книг, в якій можна знайти все: від мистецьких фотоальбомів до сучасної художньої літератури, —  ця плавуча книгарня постійно влаштовує поетичні слеми, книжкові читання та різні музичні заходи.

Книжковий фургончик від “Пінгвін Бук”, США

penguin

Джерело – travelaway.me

Надихнувшись Нью-Йоркськими точками продажу хот-догів, американський книжково-видавничий гігант “Penguin Book” створив свій мобільний фургончик із книжками. Курсує він усією країною, забарвлений у яскраво-оранжеві кольори (під колір корпоративного стилю) й має повні полиці книг на всі випадки життя.

Підтримайте велокнигарню від ВсіКниги

Книги змінюють наші життя, розширюють наші горизонти й роблять нас кращими. Але книги — це не тільки автори, яким ми, звісно, безмежно вдячні, а й ті, хто полегшує доступ до книг і надихає до читання. Сподіваємося, ці приклади проілюстрували велич любові до книжкової справи. А ще ми впевнені, що вони ілюструють правило: чим частіше людина має нагоду зустрітись із книгарнею, тим більша імовірність, що вона знайде цікаву книгу до смаку й прочитає її. І, маємо надію, “Велокнигарня від ВсіКниги” — це саме та мандруюча книгарня, з якою зустрінетеся ви.

Анна Гай, за мателіалами “Travelaway.me”