7 книжок, які святкували ювілей у 2016-му

Рік, що минає, був дуже насиченим. Вийшло багато книг, з’явились нові імена в літературі та видавництва.

Наприкінці року пропонуємо згадати відомі нам книги, які в 2016-му святкували ювілей.


9fcac3d4d5dc2fe197db45963d74e3d61. «Червоне і чорне», Стендаль: 185 років

Одна з перших книг, в якій дуже добре показана внутрішня боротьба двох сторін одної людини. Роман постійно тримає в напрузі, тому що головний герой не може знайти золоту середину, яка так важлива для нормального життя. Він старається залишатися шляхетним, але навколишнє середовище, та і весь світ загалом, проти цього.

Роман складається із декількох частин, які описують різні періоди життя головного героя. Любовні сцени француз узяв зі своїх спогадів. Книга екранізована чотири рази.

Придбати книжку

louis_francais-dantes_sur_son_rocher2. «Граф Монте-Крісто», Александр Дюма: 170 років

Книга вважається класикою французької літератури, попри те, що критики знайшли в ній багато неточностей. Роман розповідає про молодого моряка, якого несправедливо звинуватили у злочині. Чотирнадцять років йому доводиться провести у в’язниці, і якимось дивом урятуватись. З того часу Едмон Дантес хоче тільки одного – помсти.

За допомогою художніх засобів автор замаскував головну ідею твору. Письменник хотів показати, що помста не допомагає людям, а залишає ще більшу порожнечу в душі.

dost3. «Злочин і кара», Ф. Достоєвський: 150 років.

Достоєвський вважається класиком світової літератури. Його книги можна побачити в багатьох американських фільмах. Цим романом він розповідає про молодого студента, якому доводиться покинути навчання через нестачу грошей. Тоді він вирішує вбити багату, на його думку, бабусю. Юнак впевнений, що один злочин вирішить усі проблеми його сім’ї, але все різко змінюється, коли він не знаходить у жертви грошей.

Ідею для свого роману Достоєвський «виношував» кілька років. Йому вдалося поєднати в одній роботі тонку психологію з філософією. Книга неодноразово була екранізована.

ce2a5c02ab86ee454e1a38f3199c78dd4. «Собака Баскервілів», А. Конан Дойл: 115 років

«Шерлок Холмс» – класика світової детективної літератури. На цей раз до знаменитого сищика звертається сільський лікар, який першим виявив дивне вбивство одного із членів знаменитого роду Баскервілів. Він підозрює, що страшний злочин вчинила таємнича собака, яку ніколи ніхто не бачив, але всі знають, що вона існує. Холмс і Ватсон повинні вияснити, що ж трапилося насправді.

Після пропажі Шерлока Конан Дойл змушений був повернути його до життя, тому що цього вимагали сотні читачів. Саме цей роман виявився найбільш підходящим для цього. Книга всього за кілька тижнів стала дуже популярною.

Придбати книжку

9218383adad8da26f85d2f34288bf6185. «Біле ікло», Джек Лондон: 110 років

Цю повість вивчають всі школярі на уроках зарубіжної літератури. Вона розказує про вовченя, якому доводиться виживати у жорстокі часи. Через голод помирають всі його брати і сестри, та головний герой потрапляє до людей. Індіанці приручають його, і з тих пір він звикає до нового світу, що багатий на небезпечні пригоди. Майже всі події описуються від імені вовка, і саме це стало характерною особливістю повісті.

Своєю роботою письменник показав відносини між людьми і тваринами. Лондон також акцентував увагу на тому ,що треба поважати закони природи, інакше вона стане жорстокою.

Придбати книжку

images6. «Війна з саламандрами». Карел Чапек: 80 років.

Одна з найбільш обговорюваних книг в жанрі фантастики. Починається все з того, що один з морехідців знаходить саламандр і підтримує їх зброєю. Вони виявляються дуже розумними створіннями і швидко всьому навчаються. Коли їм набридає бути для людей дешевою робочою силою, вони повстають. Основою роману є протистояння між саламандрами і людьми, які через свою жадібність програють велику битву. Для Чапека це найбільш видатна робота.

de4d3a52c80fa969e73493668004cede7. «Ловець у житті», Джером Селінджер: 65 років

«Ловець в житі» — центральний твір Селінджера. Роман здобув прихильність читачів, щойно вийшов із друку. Особливо популярним він був серед молоді. Роман про Голдена Колфілда справив істотний вплив на світову культуру другої половини XX століття. Цікаво, що кожне покоління молодих американців сприймає книгу по-своєму, й бачить у ній часом протилежні меседжі: від нігілізму до утвердження гуманістичних ідеалів.

Придбати книжку

Читайте також: Ловець Уни у житі Чапліна

Сергій Завалко