7 відомих серіалів, знятих за мотивами книжок

Не секрет, що література й кіно тісно пов’язані. Та зараз ми не будемо сперечатися, що краще: книга чи фільм. Ми згадуємо серіали, які були зняті за мотивами книжок відомих письменників.


1. «11/22/63»

За романом С. Кінга «11/22/63»

Фото: film.it

Фото: film.it

Історія ведеться від імені шкільного учителя, який вирішує повернутися в минуле, а саме у 1963 рік. Молодий чоловік хоче запобігти вбивству Кеннеді, щоб змінити на краще майбутнє Америки, а може, і всього світу.

Стівен Кінг виступив у ролі виконавчого продюсера. Загалом, сценаристи не дуже змінювали сюжет. Картина складається із одного сезону і восьми серій. Головну роль зіграв Джеймс Франко. Для максимального відображення подій минулих часів зйомки останніх епізодів проходили в Далласі.

Практично в кожній серії можна знайти замасковані посилання на інші романи Кінга.

Книжки Стівена Кінга на ВсіКниги

 

2. «Гра Престолів»

За романом Дж. Мартіна «Пісня льоду і полум’я»

Фото: uaFilm.net

Фото: uaFilm.net

На даний момент серіал є одним із найпопулярніших у світі. Його зйомки проходили у різних куточках планети, починаючи з окремих островів, і закінчуючи країнами Європи. Картина транслюється на каналі HBO.

Розробники витратили значні суми навіть на пілотні випуски. Згідно з опублікованими рейтингами, п’ять сезонів проекту трималися на позначці в 90% за рівнем популярності. Однак шостий сезон знизив показники до 70-75%. Не дивлячись на це, серіал все одно отримує численні нагороди.

Книжки Джорджа Мартіна на ВсіКниги

 

3. «Джейн Ейр»

За романом Ш. Бронте «Джейн Ейр»

Фото: bbc.co.uk

Фото: bbc.co.uk

Книга Шарлотти Бронте екранізована багато разів, вперше у вісімдесятих роках. Зараз найбільш популярним є міні-серіал, знятий у 2006 році. Головну роль зіграла Рут Вілсон, її напарником на знімальному майданчику став Тобі Стівенс. Картина отримала нагороди за найкращий грим. Вілсон була відмічена критиками як найкраща актриса серіалу. 

Книжки Шарлотти Бронте на ВсіКниги

 

4. «Милі ошуканки»

За романом С. Шепард «Милі ошуканки»

Фото: pinterest.com

Фото: pinterest.com

Роман розповідає історію чотирьох подруг, які зустрічаються через рік після дуже дивної події: їхня спільна знайома безслідно зникла. Згодом дівчата отримують загрозливі послання від «Е», який розкриває їм давні секрети.

Серіал став дуже популярним серед молоді. Він показує, чим живуть американці 17-20 років. Проте це й напружена драматична історія з великою кількістю цікавих моментів у сюжетній лінії. Головних героїнь зіграли Троен Беллісаріо, Ешлі Бенсон, Люсі Хейл, Шейл Мітчелл і Саша Пітерс. 

 

5. «Записки юного лікаря».

За циклом оповідань М. Булгакова «Записки юного лікаря»

Фото: The Guardian

Фото: The Guardian

«Записки юного лікаря» – цикл із семи оповідань М. Булгакова з автобіографічними мотивами. Оскільки в своїй книзі письменник частково розкриває самого себе, розробники серіалу постаралися, щоб головний герой максимально відповідав образу молодого лікаря. На ролі в картині були відібрані Деніел Редкліфф і Джон Хемм. Редкліфф із радістю погодився на роль, оскільки Булгаков є одним із його улюблених письменників.

Зйомками займалась британська команда. Проект складається із двох сезонів. Перший знятий по мотивах книги, другий практично повністю вигаданий сценаристами. 

 

6. «Сотня»

За романом М. Кесс «100»

Фото: pinterest.com

Фото: pinterest.com

На Землі пройшла велика війна, після якої майже нічого не залишилося. Надія на відродження людства – сотня підлітків, яким вдалося вижити. Деякий час вони живуть на віддаленій планеті, та згодом молоді люди отримують завдання повернутися на Землю для нової колонізації.

Враховуючи популярність схожого «Бігуна в лабіринті», деякі відомі актори захотіли знятися в серіалі «Сотня». Розробкою проекту досі займається команда із США. Головну роль виконує австралійка Еліза Тейлор. З нею знімаються Пейдж Турко, Келлі Ху, Ліндсі Морган та інші. На початку січня поточного року на екрани вийшов третій сезон серіалу. Наразі закінчуються зйомки четвертої частини.

7. «Декстер»

За романом Дж. Ліндсея «Демон, що спить у Декстері»

Фото: screenertv.com

Фото: screenertv.com

Роман розповідає про судового експерта, котрий захоплюється вбивствами. Він старається позбавляти життя тільки тих, хто справді цього заслуговує. Одного разу в рідному місті героя з’являється його послідовник, що його дуже лякає…

Розробкою серіалу займалися в США. Проект нараховує вісім сезонів. За період свого існування картина отримала декілька вагомих нагород. Роль Декстера виконав Майкл С. Холл. Його напарниками були Дежніфер Карпентер, Девід Зейес, Джеймс Рема та інші. Серіал отримав схвальні відгуки навіть від найсерйозніших критиків. Однак проти його трансляції виступали декілька батьківських організацій США. Вони вважають картину аморальною і надмірно жорстокою. 

Сергій Завалко