Історичні романи-бестселери

Ми всі багато чули про дві світові й інші монструозні війни, які кардинально змінили хід життя людства. А що, як нам самим відчути те все жахіття – очима очевидців, ніби власними очима?

Представлені романи зачепили не одну тисячу читачів по всьому світі, ставши знаковими бестселерами саме за те, що змальовують важливі, але часом і маловідомі, відтінки минувшини, даючи читачеві на власній шкірі відчути лихоліття, перипетії історії й драматичні моменти епохальних зламів.

1

В сталевих грозах
Ернст Юнґер

Найвідоміша книга Ернста Юнґера “В сталевих грозах” була вперше опублікована у 1920 році, і за кілька років стала бестселером. Це, напевно, найдокладніша, найправдивіша книга про Першу світову війну. Форма щоденника у своїй повноті передає весь спектр фронтових вражень: регулярні й точні, хоча й фрагментарні нотатки, утворюють врешті-решт багатоманітну й вражаючу воєнну мозаїку, яка є вельми переконливою.

Читайте також: Сучасні книги про українську історію

2

Читець
Бернгард Шлінк

“Читець” — один із перших німецьких романів, який потрапив до списку бестселерів “New York Times”. Роман ілюструє усвідомлення молодими німцями злочинів періоду Голокосту. Головні герої — Міхаель Берг і Ханна Шміц. Розповідь охоплює майже 40-річний період з 1958 по 1990 рр. в Західній Німеччині — місті Гайдельберг. За романом знято однойменний фільм британським режисером Стівеном Долдрі. Натхненням для цієї історії послужила сірість східного Берліна в січні 1990, коли Бернгард Шлінк приїхав в місто як запрошений професор.

Читайте також: Справжнє обличчя війни — книги про Другу світову війну

3

Підземна залізниця
Колсон Вайтхед

Книга увійшла до списку бестселерів за версією видання “New York Times” і стала лауреатом Національної книжкової премії США в номінації Художня література. Також Колсон Вайтхед отримав Пулітцерівську премію в області художньої літератури за роман “Підземна залізниця”. За сюжетом події відбуваються напередодні Громадянської війни в США. У центрі історії — темношкіра рабиня Кора, яка вирішує здійснити втечу і потрапляє на підземну залізницю, яка веде до демократичних штатів у яких відмінено рабовласництво.

Читайте також: Що почитати, коли в тебе важкий тиждень

4

Сливове дерево
Еллен Марі Вайсман

Світовий бестселер “Сливове дерево”- це глибоко зворушлива і майстерно написана історія про людську здатність виживати та вірно кохати за будь-яких обставин. Під впливом гітлерівського режиму, Німеччина стає зовсім іншою, тепер скрізь маячать антисемітські плакати. Головній героїні заборонено бачитися з коханим, але смілива німкеня не зупинилась, а продовжувала впродовж багатьох років боротися з новими порядками. Пройшовши всі кола пекла, вона залишається живою, аби розповісти про весь жах гітлерівської влади на цілий світ.

Читайте також: Хто ти з історичних постатей України? (ТЕСТ)

5

Зимова фортеця. Чому Гітлер не зміг першим створити атомну бомбу
Ніл Баскомб

Книга є бестселером за версією “New York Times”. Документальний історичний роман, в якому немає вигаданих персонажів та ситуацій. У центрі сюжету книги — військові операції британських спецслужб та норвезького руху опору, метою яких було перешкодити нацистській Німеччині створити атомну бомбу. Вирішальні події відбуваються в Норвегії, адже саме норвезька компанія «Норск-Гідро» ще до початку Другої світової війни створила технологію виробництва D2O (важкої води), яка має ключове місце в процесі виготовлення атомної бомби.

Читайте також: Рецензія на книгу “Зимова фортеця”