5 жінок, які змінили літературу. І світ

Ці дивовижні жінки перевернули літературний світ своїми шедеврами, які вплинули та й впливають не на одне покоління. Своїм талантом і розумом вони довели, що жінки, яким довгий час не було місця в письменництві, нічим не поступаються чоловікам. З появою цих блискучих талантів, що перевершували чоловіків-сучасників, думка про літературну нездібність жінок назавжди похитнулася.

 

Джейн Остін


Джейн Остін називають «першою леді» англійської літератури. Вона народилася в сім’ї священика Джорджа Остіна, людини освіченої і розумної, який сам навчав своїх дітей і заохочував інтелектуальні розваги в сім’ї: аматорські вистави, спільне читання романів, музичні концерти тощо.
Вже в юному віці Джейн почала писати іронічні пародії на модні тоді літературні твори про світські раути і неправдоподібні романтичні історії. Джейн неймовірно дотепно висміювала обмеженість і клішованість авторів свого часу, а також їхні застарілі погляди на суспільство.
Джейн Остін є однією з перших письменниць, яка публікувала твори під власним іменем і була популярною серед сучасників.

Жорж Санд

Вона ж Аврора Дюпен, праправнучка короля Августа Сильного, яка носила чоловічий костюм, курила сигари, відкрито змінювала коханців, займалася політикою і називала себе «комуністкою» — ця жінка значно випереджала свій час. Починала вона як журналістка, написала два романи у співавторстві з тодішнім коханцем Жюлем Санд, а третій роман створила сама, взявши чоловічий псевдонім Жорж Санд.

За всю свою письменницьку діяльність Жорж Санд опублікувала близько 30 романів, п’єс і книг для дітей. Вона змогла здобути популярність за життя, хоча багато хто знав, що під псевдонімом ховається жінка. Письменниця сама утримувала сім’ю літературною працею, ставши першою професійною письменницею.

Маргарет Мітчелл

Маргарет Мітчелл — авторка всього одного роману, але роману воістину культового. Мова, звичайно ж, про книгу «Звіяні вітром». Але до певного моменту вона навіть не думала про кар’єру письменниці. Мітчелл працювала репортером місцевої газети в Атланті і пішла з цієї посади тільки через те, що отримала травму ноги. Тоді вона почала роботу над романом, яка тривала 10 років. Книга про фатальну американську красуню Скарлетт, яка жила за часів війни Півночі і Півдня, про її любов, гріхи та життєлюбність. Ця історія назавжди увійшла в золотий фонд світової літератури.

Сімона де Бовуар

Войовнича атеїстка, непохитна бунтарка, гостротою розуму якої захоплювався сам Жан-Поль Сартр. Вона визначила розвиток фемінізму на десятиліття вперед і на рівних дискутувала з найкращими філософами свого часу. Філософ, письменниця і просто закохана жінка — Сімона де Бовуар.

Вже в юності Сімона вирішила стати відомою письменницею. Вона багато читала, вела докладний щоденник і після відмови від віри всі свої сили зосередила на отриманні знань і розвитку інтелекту.

Отримання престижної освіти відкрило для Сімони шлях незалежної інтелектуалки, матеріальною основою для якої стала наукова і викладацька кар’єра. Таким чином де Бовуар була однією з перших жінок-філософів і жінок-письменниць.

Аґата Крісті

Аґата Крісті — одна з найвідоміших авторів детективного жанру. Письменниця опублікувала понад 60 детективних романів, 6 психологічних романів (під псевдонімом Мері Вестмакотт) і 19 збірок оповідань.  У Лондоні поставили 16 її п’єс. Книги Аґати Крісті видані накладом понад 4 мільярдів примірників і перекладені на більш ніж 100 мов світу. Письменниці також належить рекорд максимальної кількості театральних постановок її творів. За свої досягнення в літературі удостоєна дворянського титулу «дама».