5 фільмів про книжки і письменників

Кохання, відчай, божевілля. У кожної прочитаної книжки є своя історія. У кожного її автора є власна історія, яка заслуговує на екранізацію не менше, ніж його найкращий роман. Ми відшукали для вас найновіші фільми про письменників, які вже можна знайти українською.

kinopoisk

Він і вона (2017)

Любов і прислівники

Вони схожі на божевільних. Він і вона. Він вважає її страшком і намагається згадати, скільки випив до того, як поцілувати її. Вона нещадно викреслює з його рукописів прислівники. Але йому подобається все, що вона говорить, а вона плаче, коли читає те, що він написав.

Його звати Віктор Адельман. До зустрічі з нею він працював над рукописом два роки, але не мав ані книжки, ані псевдоніма, який спонукав би людей читати його твори. Її звали Сара. Красномовне ім’я, правда ж? А все тому, що єврейка вона, а не він. Багато талановитих письменників були євреями. Щойно Віктор зрозумів це, взяв собі прізвище Сари.

Та справа не тільки у прізвищі. У долі Віктора та його творів Сара відіграла набагато більшу роль, ніж може здатися на початку фільму. До речі історія його життя починається зі смерті.

Геній (2016)

Без зайвих слів

Якщо шлях письменника до видання книжки пролягає через відмови, то Томас Вулф ходить по колу. Вирватися з нього може допомогти тільки одна людина.

Максвелл Перкінс — видатний редактор, який відкрив талант Гемінґвея і Фіцджеральда. Він той, хто має право критикувати, забороняти пити і викреслювати з твору сотні сторінок. День, коли до нього увірветься Томас стане початком величезного пошуку влучних образів і постійної праці двох впертих чоловіків.

І в той чудовий день, коли з нового роману Томаса нарешті прибрали усі зайві слова, письменник пропонує додати ще один абзац. Він зовсім не стосується теми твору, але то найкраще, що коли-небудь доводилося читати Максвеллу.

Слова (2012)

Муки творчості і… сумління

Людям часто бракує слів. Особливо тим, які використовують їх частіше за інших. Письменники постійно у пошуках двох речей — слів і себе. Рорі Дженсен писав талановиті речі, та їх відмовлялися друкувати. Доки він не знайшов слова. Ті самі слова, які стали його першою книжкою і дали життя всьому, що він писав раніше.

Він пам’ятає очі Дори, яка вперше прочитала щось із того, що він писав — у них було захоплення. Він пам’ятає, як забув, що ці слова йому не належать.

Рорі знав, що слова мають автора. І коли він знайшов слова, хтось їх загубив. Та, як показує практика, справжнім письменникам таланить — слова завжди знаходяться.

Таємне вікно (2004)

Знову крадіжка?

Якщо ви любите закручені сюжети Кінга (так, Кінг фанат історій про життя письменників) і захоплюєтеся неординарністю Джонні Деппа (саме він і є одним з тих письменників), то цей фільм для вас. Але будьте готові до того, що його перегляд не передбачає відпочинок.

У центрі історії — оповідання «Таємне вікно», яке написав головний герой Морт Рейні. Або ні. Чоловік у капелюсі, який одного дня з’являється на порозі Морта стверджує, що ні, і називає себе автором рукопису. Знову крадіжка? Чи чоловік у капелюсі божевільний? Розгадка настільки близько, що її неможливо розгледіти з першого погляду.

Чарівна країна (2004)

Хто створив Пітера Пена

Не поспішайте робити висновок, що я фанатію від Джонні Деппа. Так воно і є, але у 2004-му йому гарно вдавалися ролі письменників. У цьому фільмі він перевтілився у Джеймса Баррі, який створив одного з найвідоміших казкових персонажів — Пітера Пена. Або не створив. Ні, це не чергова крадіжка 🙂

На казку про хлопчика з Небувалії, який не хоче дорослішати, Джеймса надихнув справжній Пітер. Під час прогулянки парком письменник (тоді ще ніким не визнаний) знайомиться з Сильвією Девіс та її синами. Він одразу прикипає серцем до Пітера, хлопчика, який змінить майбутнє автора і зачарує мільйони читацьких сердець.