7 гучних перекладів 2017 року

Рік, що минає, став багатим на літературні події. Хтось гучно дебютував, хтось написав ще один успішний роман, а хтось не менш успішно перевидав книгу. Прийшов час підвести книжкові підсумки і нагадати (або дізнатися), якими світовими бестселерами нагородив українських читачів 2017-й рік.

Пола Гоукінз «Глибоко під водою»

Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля»

Про книгу

Нел залишила повідомлення своїй сестрі Джулс, але та не відповіла. Авторка послання померла, а в неї залишилася дочка. Щоб хоч якось спокутувати провину, Джулс приїздить в рідне містечко забрати племінницю. Там до головної героїні повертаються спогади з минулого, здавалося б, забутого назавжди. Жінка починає розуміти, що Нел не померла, її… вбили. На подібні думки Джулс наштовшує затока, в якій затонули щонайменше десять жінок і, можливо, її сестра.

Про автора

Пола Гоукінз — британська письменниця, у минулому — журналістка. Написала 4 романтичні комедії, котрі не принесли їй комерційного успіху. Світову славу авторка здобула після публікації роману «Дівчина у потягу».

Джон Ґрішем «Фірма»

Видавництво «КМ-Букс»

Про книгу

Молодий і перспективний адвокат має багато варіантів для початку професійної кар’єри. Юрист обирає маленьку фірму, де йому пропонують великі гроші та довге безтурботне життя. Головний герой із натхненням і навіть задоволенням працює по 20 годин на добу, поки на нього не виходять агенти ФБР. Виявляється, за довгі роки існування компанії ніхто не звільнився за власним бажанням, а той, хто хоче піти — зникає за загадкових обставин.

Про автора

Джон Ґрішем — американський письменник. У минулому — політик і адвокат. Спеціалізується на юридичних трилерах, неодноразово екранізованих в Голлівуді.

Чарльз Белфор «Паризький архітектор»

Видавництво «Фабула»

Про книгу

Париж окупований нацистами. Місцеві жителі, серед яких і архітектор Бернар Люсьєн, не співчувають проблемам євреїв та намагаються триматися від них якнайдалі. Ситуація змінюється, коли до Бернара звертається заможний підприємець із пропозицією спроектувати таємні схованки для утікачів від нацистського режиму. Люсьєн розуміє, що справа дуже ризикована, та коли це страх зупиняв митців перед створенням шедеврів?

Про автора

Чарльз Белфор — американський письменник. Дипломований історик. Роман «Паризький архітектор» став успішним дебютом Белфора в літературі. До того він писав тільки монографії.

Мішель Бюссі «Літак без неї»

Видавництво Vivat

Про книгу

Дива таки трапляються, бо з усіх пасажирів літака, котрий розбився, вижило лише немовля. Та дитина виявилася непростою. Багата і бідна сім’я вступають в боротьбу за право опікунства над тримісячним немовлям. Одні впевнені, що дитину звуть Ліл-Роз. Інші стверджують, що це Емілі. Приватний детектив розгадує таємницю тільки через 18 років, та раптом накладає на себе руки. Здавалося б, відповіді зникнуть назавжди разом із чоловіком. Однак детектив залишив зошит, в якому занотував найважливіші деталі розслідування. Від того, хто знайде записник, багато що може залежати.

Про автора

Мішель Бюссі — французький письменник. Колишній викладач географії. Перші романи і короткі оповідання майбутнього літератора відхиляли всі видавництва. Однак тепер Бюссі пише кожного року по одному роману і входить у десятку найпопулярніших французьких письменників.

Юджин Кіровіц «Книга дзеркал»

Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля»

Про книгу

Професора Вайдера люблять усі студенти Принстонського університету. Чоловік написав чудову книгу про широкі можливості мозку, але не встиг видати рукопис, бо його вбили. Злочинця так і не знайшли. Про інцидент ніхто не згадував 27 років, поки до видавця Пітера Каца не потрапила частина мемуарів того, хто бачив убивство професора. Записи неповні, а їх автор помер. Однак видавець хоче докопатися до правди та запрошує до власного розслідування журналіста і колишнього детектива. Розгадавши таємницю чийогось життя, члени команди можуть наразити на небезпеку свої власні.

Про автора

Юджин Кіровіц — румунський письменник, журналіст і економіст. Більшість книг автора стали національними бестселерами. Світову славу Кіровіцу приніс роман «Книга дзеркал», перекладений 40 мовами світу.

Ельчин Сафарлі «Про море мені розкажи»

Видавництво BookChef

Про книгу

Книга без конкретної сюжетної лінії, яка подобається читачам за сповідь автора у сокровенних питаннях і за те, що він розкрив найпотаємніші частини людської душі. Ідея книги в дорослішанні, в спробах зберігати душевне світло попри марноту буднів. Призмою твору стало місто. Автор порівняв його зі стосунками закоханих, де не дивлячись на контрасти збережеться найцінніше — любов.

Про автора

Ельчин Сафарлі — азербайджанський письменник і журналіст. У своїй творчості вагоме місце відводить східним традиціям, культурі, побуту і любові. Після виходу дебютного роману «Солодка сіль Босфору» Сафарлі стали порівнювати з турецьким письменником Орханом Памуком.

Ерін Монґерштерн «Нічний цирк»

Видавництво Vivat

Про книгу

Афіші нічного цирку ніколи не з’являються в містах, куди він приїде. Додає таємничості те, що вистави починаються тільки вночі. Для багатьох усе це гра, та не для головних героїв, чарівників Селії та Марко. Молоді маги постійно змагаються між собою за право називатися кращим, поки не закохуються одне в одного. Гра повинна продовжуватися, не дивлячись ні на що, та нерідко подібні забави стають причиною великої небезпеки.

Про автора

Ерін Монґерштерн — письменниця і спеціаліст із цифрового мистецтва. Колекціонує прикраси, зроблені зі старих ключів, любить в’язати і пити чай. «Нічний цирк» став дебютним романом авторки, який приніс їй світову славу. Наразі працює над новою книгою.