5 книг для майбутніх письменників

Кожен хоч раз у житті намагався написати роман. Хтось навіть почав. Але як же важко зібратися з думками і перетворити мрію на бестселер. Щоб полегшити ваші муки творчості, ми відшукали п’ять книг, які допоможуть наблизитися до мрії.

«Пиши сильно» Літосвіти

У цьому воркбуці зібрано весь досвід і всі знання, накопичені за п’ять років діяльності Літосвіти. На його сторінках можна відшукати корисні вправи для пробудження натхнення та творчі поради від відомих письменників. Якщо ви давно мрієте написати власну повість або й цілий роман — відкривайте воркбук і пишіть сильно.

«Як я став письменником» Анджея Стасюка

«Як я став письменником» — це не поради і навіть не повчальна історія. Це розмова про життя. Як можна зрозуміти із позначки «16+», розмова ця досить відверта. Музика, алкоголь, подорожі, в’язниця і, звичайно ж, література. Будьте готові до того, що про все це автор розкаже, не соромлячись і не добираючи слів.

«Літературник» Тетяни Качак, Ані Яблучної та Влади Лєброн

«Літературник» — це 80 сторінок простору для натхнення і творчості. Але це не блокнот. Автори позиціонують його як артистичну книгу, на сторінках якої можна перетнутися із класиками літератури та сучасними авторами, чиї вислови оформлено у вигляді твітів та фейсбук-дописів. Відомі автори вже сказали своє. Тепер ваша черга.

«Письмонавтика» Тетяни Стус

Писати не тільки ніколи не пізно, але й ніколи не рано. Стівен Кінг почав писати у сім. Рей Бредбері вирішив, що стане письменником, коли йому було дванадцять.

«Письмонавтика» допоможе дітям осягнути ази письменницької майстерності і знайти натхнення, ознайомить із базовими літературними термінами та передасть поради відомих дорослих авторів. Книжка також навчить дитину правильно формулювати думки і викладати їх на папері. А це вміння знадобиться і майбутнім вченим, і спортсменам, і навіть космонавтам.

«Про письменство» Стівена Кінга

У Стівена є історія про цвях у стіні, який перестав витримувати відмови видавців надрукувати бодай один твір майбутнього «короля жахів». І є історія наполегливості, яка допомогла йому стати цим «королем». Відомо, що кожен письменник стоїть на плечах тисяч інших письменників. У книжці «Про письменництво» Кінг розкаже, на чиїх плечах стоїть він: чиї твори навчили його вибудовувати сюжет, а чиї стали прикладом цікавих описів та «живих» діалогів.

Стівен Кінг постійно повторює: щоб стати гарним письменником, треба багато читати і багато писати. Прислухайтеся до цієї поради — читайте і пишіть.

Читати далі: 16 порад із книги Кінга про письменство