7 книг про домашніх тварин

Домашні улюбленці, попри перерваний сон і подряпані капці, займають особливе місце у нашому житті. Та наскільки добре ми їх знаємо? Чи можемо зрозуміти, про що вони думають, коли спрямовують на нас свій наївний погляд? Про маленький світ ваших пухнастиків і зубастиків більше можуть розказати книжки. Які саме — дізнавайтеся з нашої добірки.

giphy.com

Стівен Роулі «Лілі та восьминіг»

Ця книга — новинка від видавництва «Фабула» для поціновувачів драматичних історій. Ви познайомитесь із творчим самотнім персонажем Тедом, який шукає своє кохання, щирого та ніжного однодумця і друга. Але поки що уся його любов належить лише одному створінню — дванадцятирічній таксі Лілі. Вони чудово розуміють одне одного і підтримують у складних ситуаціях. Але життя — набагато складніше. Лілі занедужала, і Тед заповзявся будь-що врятувати собаку. Це чарівна і зворушлива історія про подолання страхів, про вміння прощати й прощатися. До чого ж тут восьминіг? Шукайте відповідь у книзі.

Вірджинія Вулф «Флаш»

Автобіографічна історія письменниці та її милого кокер-спаніеля. Ні, твір не має драматичного сюжету про життя бідолашного песика. Драма присутня тут зовсім не у тій іпостасі, яку ми звикли бачити в книжках про тварин.

Що ви знайдете в цій історії? Безмежну любов, ревнощі та шоу «Панянка-селянка» по-собачому. Як воно переїхати із улюбленого маленького містечка, де стільки простору і свободи, до великого брудного міста, де єдина розвага — це лежати на м’якій кушетці біля ніг господині? Не таке вже й солодке життя у домашніх улюбленців. Флаш має свій погляд на всю цю людську реальність.

Брюс Кемерон «Життя і мета собаки»

Ми звикли, що лише люди є тими розумними створіннями, які шукають сенс свого буття, та що як собаки теж мають власну мету існування? Дивовижна історія про собаку, яка, щоразу народжуючись в новому тілі, пам’ятає свої попередні життя і свого першого господаря Ітана. Вона проходить шлях довжиною в кілька відроджень, щоб в результаті зробити свого хлопчика щасливим. Це настільки сильна і безмежна любов, що їй не може завадити навіть смерть.

Джеймс Бовен «Вуличний кіт на ім’я Боб»

Ще одна біографічна історія про двох загублених серед вуличного хаосу істот, які зовсім незрозумілим чином зійшлися. Це книга про зустріч наркомана-музиканта з нахабним рудим створінням, яке повністю змінило його життя. Повість про те, як вибратися з життєвого дна, про те, що мета з’явиться, якщо є хоч найменше бажання. Авторові цієї книжки дуже пощастило — адже історія насправді про нього — Бобі став для нього тим, про кого можна піклуватися і заради кого варто жити.

Деніель Кіз «Квіти для Елджернона»

Чарлі і мишка, мишка і Чарлі. Дві жертви одного експерименту, два генї, дві істоти, які заблукали у власних лабіринтах. Важка психологічна книга, але вартісна. Коли у світі людей вже немає тих, хто міг би стати другом і опорою для божевільного Чарлі, з’являється маленьке мишенятко Елджернон, яке стає для героя і конкурентом, і другом, і однодумцем, і зменшеною копією його самого…

Джеральд Даррелл «Моя сім’я та інші звірі»

Сонячний грецький острів Корфу, дитинство й спостережливість натураліста — рецепт чудової, позитивної книги від англійського письменника-мандрівника Джеральда Даррелла. Її можна долучити до списку дитячих історій, які повинен прочитати кожен дорослий. Автобіографія з атмосферою безмежної любові до природи, мелодією дитячого оптимізму та солоним бризом Іонійського моря.

Доді Сміт «101 далматинець»

Ну це просто класика історії про домашніх улюбленців. Та чи всі ми її читали? Якщо ще ні, то треба негайно це виправити, адже сюжет книги відрізняється від екранізації. Він наповнений невідомими нам героями, які лишились за кадром. Та й песиків спочатку було всього 15. Звідки ж тоді аж 101? Видавництво Старого Лева подарувало нам можливість прочитати цю прекрасну історію українською. А як бонус — ще й кумедні ілюстрації від художниці Тетяни Цюпки.

Ліза Садурська