Книжка, яка знову стає деревом

Маленьке аргентинське видавництво випустило книжку, з якої можна виростити дерево. Видавці називають її «книжкою, яка повертається до природи, — туди, звідки вона й виникла».

Книжка, яка стає деревом — це проект аргентинського дитячого видавництва Pequeño Editor. Щороку в Аргентині видають більше 1.5 тис. найменувань книжок, щомісяця виходить по 6 млн примірників, щодня задруковують 45 млн сторінок. Тож книжка, з якої можна виростити дерево, є своєрідною подякою природі за мільйони видань, заради яких вирубували інші дерева.

Для виготовлення такої книжки використовують біологічні чорнила та безкислотний папір із насіння жакаранди — квітучого дерева, яке росте у Центральній та Південній Америці. Книга почне проростати після того, як її посадять у ґрунт та заллють водою.

Повчальною є не тільки форма, але й зміст книги. Книжка вже самою назвою — «Мій татко був у джунглях» (Mi papá estuvo en la selva) — натякає на екологічну тематику. В основу історії лягли реальні події, які трапилися у джунглях Еквадору. Вона має мотивувати малюків дбати про довкілля та спробувати виростити своє перше дерево з прочитаної книжки.