7 важливих новинок весни

Змерзлі читацькі серця чекають на нові книжки, а українські видавці вже анонсують, що ми читатимемо у березні квітні та травні. Друг Читача дібрав 7 новинок, які заслуговують вашої уваги цієї весни.


Бріджит Квінн «Неймовірні. 15 жінок, які творили мистецтво та історію»

Видавництво ArtHuss

Книжку можна погортати вже.

Жінки мали місце. В історії, в мистецтві, у світі. Навіть у тому світі, який належав чоловікам. Книжка мистецтвознавиці Бріджит Квінн — ще одне підтверження цього факту. Вона розповідає про життя і творчість 15 неймовірних мисткинь із різних країн та епох – від XVII століття і дотепер. Книжка доповнена репродукціями робіт та також сучасними портретами героїнь кожної з 15 історій.

Кларісе Ліспéктор «Сімейні узи»

«Видавництво Анетти Антоненко»

Книжку можна буде погортати у березні.

Кларісе Ліспéктор — бразильська письменниця і незвичайна жінка, яка «виглядає, як Марлен Дітріх, і пише, як Вірджинія Вулф». Її справжнє ім’я Хая — вона народилася в українсько-єврейській сім’ї і, як сама каже: «Я ніколи не ходила по українській землі, адже мене тоді носили на руках».

«Сімейні узи» — одна з восьми збірок малої прози письменниці. Це 13 історій про крихкість людської психіки та непередбачувані вчинки людей, від яких неможливо себе убезпечити.

Ульф Старк «Золоте серце»

«Видавництво Старого Лева»

Книжку можна буде погортати у березні.

Складно знайти дитячного автора, який писав би для дітей і про дітей так, як Ульф Старк. Так, ніби він сам ще дитина. «Золоте серце» — повість про дванадцятирічного хлопчика на ім’я Людвіґ. Ви правильно подумали, якщо подумали про німецького композитора. Один із розділів книжки так і називається — «Людвіґ грає Бетховена». Утім ця книжка не тільки про любов до музики. Вона ще й про те, що любити когось — це не просто знати, які в цієї людини очі, волосся, руки. Це знати, яка в неї душа.

Кендіс Міллард «Герой імперії»

Видавництво «Наш формат»

Книжку можна буде погортати у березні.

Книги про Черчилля, фільми про Черчилля, «Оскар» за роль Черчилля. То чому ж це видання особливе? А тому, що воно розкаже вам, як усе починалося: як зародилися політичні амбіції Вінстона Черчилля та скільки років він прокладав шлях до найвищого кабінету Великобританії. Авторка книжки Кендіс Міллард торкається і теми війни, але не Другої світової, яка прославила політика на весь світ, а Другої англо-бурської війни, яка, за словами Черчилля, заклала фундамент усього його життя.

Юваль Ной Харарі  «Homo Deus: коротка історія завтрашнього дня»

Видавництво BookChef

Книжку можна буде погортати у квітні.

Ми багато часу присвячуємо дослідженню еволюції людини у минулому. А що, як homo sapiens — не остання стадія цієї еволюції. Єврейський історик Юваль Ной Харарі, автор книжки «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього», написав нову працю, яка перевертає нашу уяву не тільки про те, ким є людина, а й про те, ким вона буде у майбутньому. Книжка «Homo Deus: коротка історія завтрашнього дня» пророкує появу homo deus — надлюдини або людини-бога. Тож вихід книжки українською — вкрай значима подія.

Читати далі: «Homo Deus: коротка історія завтрашнього дня». Уривки українською

Норман Дейвіс «Європа. Історія»

Видавництво «Основи»

Книжку можна буде погортати у квітні.

Хочете пізнати всю європейську історію від первісних часів до сьогодення, але боїтеся, що для цього доведеться перечитати сотні книжок? Зовсім скоро з’явиться одна книжка, варта цілої бібліотеки, та ще й українською і з вигадливим дизайном палітурки, яким нас завжди дивують «Основи». Кажуть, вона читається так само легко, як пригодницький роман. Вже цієї весни матимемо нагоду у цьому пересвідчитися.

Майкл Волфф «Вогонь і лють: всередині Білого дому Трампа»

Видавництво #книголав

Книжку можна буде погортати у травні.

Білий дім — таємниця, ключ до якої шукає весь політичний та журналістський світ. Майклові Волффу цього ключа дав сам Трамп, запропонувавши журналістові написати книжку про своє президенство. Звички, сім’я, союзники, підготовка до виборів та неготовність до перемоги. Про те, про що розкаже ця книжка, ви не дізнаєтеся із жодного розслідування чи спецвипуску.