8 книжок про жінок, написаних чоловіками

Весна — пора розмов про книжки, любов, романтику і про жінок. А краще — про все одразу. Поети вже давно довели, що можуть чудово описувати прекрасну половину людства. Прозаїки теж уміють, але по-своєму. Далі – добірка восьми книг про жінок, які написали чоловіки.

Решат Нурі Ґюнтекін «Пташка співуча»

Юну Фаріде виховує тітка після того, як у неї померли батьки. Дівчина мешкає в одному домі з кузеном, у якого з часом закохується. Головна героїня довго приховувала свої почуття, поки не дізналася, що хлопець до неї небайдужий. Пара вирішила одружитися. Вже після назначеної дати весілля Фаріде дізнається, що в нареченого є інша дівчина. У розпачі героїня втікає з дому від зрадника, але не від проблем, які чекатимуть на неї в самостійному житті.

Пауло Коельйо «Одинадцять хвилин»

Марія — повія, і зовсім цього не соромиться. Жінка вважає себе «жрицею любові» й упевнена, що тільки так вона зможе розібратися в собі. Марія багато думає про життя і, звичайно, про любов. На шляху до пізнання себе головній героїні доведеться пройти немало випробувань, пізнаючи не тільки задоволення від стосунків із чоловіками, а також біль і страждання, аж поки не зрозуміє цінність справжньої любові.

Кадзуо Ішіґуро «Не відпускай мене»

Головна героїня, 30-річна Кеті, навчалася у привілейованій школі-інтернаті. Жінка згадує ті дивні часи, в яких було багато недомовок і загроз для її життя. Головна героїня хоче дізнатися, чим вона відрізняється від основної маси людей, а також краще зрозуміти свої дитинство та юність. Це роман-притча з елементами наукової фантастики та антиутопії про любов, дружбу і пам’ять.

Скотт Ферріс «Інґа»

Книга про відому журналістку Інґу Арвад, яка, зі слів її знайомих, зачаровувала багатьох людей своє вродою, особистістю і «світлим» розумом. З дитинства Арвад хотіла стати балериною, але життя повернуло в зовсім інший бік. Інґа була бажаною гостею у «верхівках» Третього Рейху, в Колумбійському університеті та серед американських високопосадовців. Це історія про жінку, яка любила чоловіків, пригоди і життя.

Трумен Капоте «Сніданок у Тіффані»

Голлі Ґолайтлі — молода світська левиця, про яку мріє вся еліта Нью-Йорку. Дівчина живе у розкішній квартирі на Мангеттені, п’є вишукані напої, приймає багатих гостей і причаровує чоловіків. У Голлі є все — американська мрія майже здійснилася. Та коли головна героїня розповідає про себе невідомому товаришу (письменнику), стає зрозуміло, що вона — звичайна дівчина. Голлі боїться зупинитися й озирнутися назад, оскільки в цьому випадку зникнуть усі фантоми щастя.

Рік Янсі «5 хвиля»

Кассі була звичайним підлітком, доки Землю не захопили прибульці. За короткий проміжок часу дівчина втратила майже всіх, кого любила. Єдиний, хто допомагає їй виживати — маленький брат, котрого Кассі присягається знайти і вирвати з лап інопланетних загарбників. Так дівчина-підліток перетворюється на тендітного, але небезпечного солдата.

Джон Ґрін «Черепахи аж до низу»

Ейза і Дейзі — зовсім різні дівчата. Однак це ніколи не заважало їм бути найкращими подругами. Героїні роману вирішують знайти втікача, якого розшукує поліція, щоб отримати велику грошову винагороду. Дівчата прагнуть змінити свої життя, і вони таки змінюються, але у кожної по-різному. Підлітки залишаються собою, однак тепер їм треба думати і про дорослі речі, щоб життя пішло у правильному напрямку.

Френсіс Скотт Фіцджеральд «Ніч лагідна»

Ніколь страждає від серйозного психічного захворювання. У лікарні вона закохується в свого лікаря і виходить за нього заміж. Деякий час пара була щасливою, у них народилися діти. Та психіатру не дуже подобався замкнутий стиль життя, якому надавала перевагу його дружина. Лише з плином часу чоловік і жінка почали розуміти, наскільки вони різні, а такі думки навряд чи приведуть їх обох до чогось хорошого.