Діди Морози читають Ніцше, а Снігуроньки – Емануель

Напередодні Нового року всі чекають на диво. Та є серед нас ті, хто це диво створює власними бородами та перуками, — це Діди Морози і Снігуроньки. Тож ми розпитали людей, які цього року працюватимуть на новорічних ялинках, що вони прочитали останнім часом.

Віталій, 30 років, Дідом Морозом працює шість років поспіль:

«Останнє, що я прочитав, це «Алхімік» Паоло Коельо. Чудова книга. Думаю, напередодні Нового року її варто прочитати всім. Вона допоможе по-новому поглянути на світ і почати перебудовувати своє життя на краще. Принаймні я вже взявся за це».

Надія, 23 роки, Снігуронькою працює вперше:
«Розумію, що трошки запізно, та я зараз дочитую останню частину Гаррі Поттера – книжку «Гаррі Поттер і смертельні реліквії». Усі мої друзі вже прочитали, а в мене все ніяк руки не доходили. Книжка просто супер! Звісно, місцями похмура, та я чесно чекаю на гепі-енд. Не може ця історія скінчитися сумно! Тим більше, що я сама Снігуронька, тож знаю, що всі казки мають закінчуватися добре».

Андрій, 27 років, Дідом Морозом працює третій рік:

«Я зараз взявся активно читати Бернарда Вербера. Уже прочитав «Танатонавтів» та «Імперію ангелів». Зараз взявся за «Ми: боги». Відірватися не можу. Такі цікаві ідеї викладає автор. Абсолютно ні на що не схоже бачення потойбічного життя. Я чув, що у Вербера ще кілька циклів книжок є. Точно знаю, що існує серія про мурах. Обов’язково візьмуся за неї далі».

Ліка, 25 років, Снігуронькою працює третій рік, дружина Андрія:
«Ми ж працюємо з дітьми, то я вирішила напередодні всіх свят почитати щось дитяче. На полиці випадково натрапила на Туве Янсон. Дитяча казочка, всі ці історії про Мумі-Тролів, а так захоплює! Одні імена героїв чого варті — Чмих, Чупсля, Трясля! Буду своїм дітям читати ці казки на ніч! Та й сама хочу бути такою собі Мумі-Мамою. А ще у мене стійкі асоціації виникають із мультиками, які в дитинстві дивилася, тож отримую подвійне задоволення».

Василь, 41 рік, Дідом Морозом працює з 19 років:
«У мене своя методика підготовки до Нового року. Щоразу напередодні свят… Ні! Не ходжу до лазні з друзями! Інше! Перечитую казки народів світу та казки Ганса-Християна Андерсена. Здавалось би, що знаєш усе напам’ять, наче сам особисто з усіма героями знайомий, а все одно цікаво. Це ніби сам повертаєшся у дитинство. Проте бачу, що сучасних дітей цим уже не проймеш. Напевно, з наступного року братиму за правило перечитувати Гаррі Поттера, бо зараз дітлашня його знає значно краще, ніж усіх казкових героїв разом узятих. А жаль…»

Марина, 18 років, Снігуронькою працює вперше:

«Ви не дивуйтеся, що я, така доросла, читаю дитячі казочки! Та зараз я взялася за «Снігову королеву» Андерсена. Отримую неймовірне задоволення як від самої казки, так і від красивого подарункового видання книжки. Одні ілюстрації чого варті! Книжку купила, щоб племіннику подарувати, та, бачу, доведеться ще одну купувати, бо з цією розлучитися не вийде».

Ігор, 22 роки, Дідом Морозом працює другий сезон:
«Останнє, що прочитав? Підручник із судової медицини. Та ні! У мене ніяких хворобливих нахилів немає! Просто я студент медуніверситету, а на носі сесія. До неї й готуюся».

Ліза, 20 років, Снігуронькою працює вперше:

«Я зараз «Емануель» перечитую. Класика еротичного роману. Мені дуже подобається. Пам’ятаю, коли читала його вперше у своїх 15 років, то все так вражало. А зараз нічого так, просто приємно і красиво».

Вадим, 34 роки, Дідом Морозом працює з 23 років:
«Я днями закінчив читати книгу «Як стати багатим». Там багато корисних порад. Думаю, якщо наслідувати їх, то можна досягнути успіху на ниві бізнесу. Принаймні я планую спробувати. А вчора взявся за «Так казав Заратустра» Ніцше. Прочитав, звичайно, лише кілька десятків сторінок, та все ж уже розумію, чому ця книга така популярна і викликає стільки суперечок. Вона дійсно геніальна!»

Ірина, 28 років, Снігуронькою працює п’ятий рік поспіль:
«Я дуже люблю біографії. Особливо біографії жінок, які зуміли досягнути вершини. Зараз читаю життєпис найвидатнішої білявки — Мерилін Монро. Дізналася купу фактів, яких і уявити собі не могла. У неї таке цікаве життя було! Думаю у Новорічну ніч одягнутися в костюм Мерилін Монро для карнавальної вечірки з друзями. По-моєму, оригінально».

Сергій, 23 роки, Дідом Морозом працює третій сезон:
«Я зараз багато дуже книжок читаю. Навчаюся на філфаці й готуюся до іспиту із зарубіжної літератури. Остання книга – «Сто років самотності» Габріеля Гарсії Маркеса. Не можу сказати, щоб роман сподобався. Затягнутий він якийсь. Та й мені, чесно кажучи, більше жіночий роман нагадав, ніж твір нобелівського лауреата. І в сімейних стосунках Буендіа я так і не зміг розібратися. А зараз за «По кому подзвін» Ґемінгвея взявся. Оце інша річ! Справжня чоловіча література!»

Інна, 26 років, Снігуронькою працює другий сезон:

«Я зараз дочитую «Польові дослідження з українського сексу» Оксани Забужко. Психологія українських чоловіків розкривається, мов на долоні! Я сама нещодавно розлучилася, і мій був таким самісіньким падлюкою. Усім жінкам, а особливо — молоденьким дівчаткам, які ще не встигли вискочити заміж, рекомендую почитати цю книжку, аби знати, що на них чекає».

Альбіна Маляр.