Ірпінський Незнайко та кримський Котигорошко – уроки казкознавства в середній школі

В рамках Всеукраїнського проекту з розвитку українського казкарства «Казкова карта України» автор проекту Марина Применко провела «казковий урок» в першому класі однієї з київських шкіл.

Виявляється, Незнайко походить з Ірпеня Київської області, Кирило Кожумяка – з Києва, Івасик Телесик – з Івано-Франківщини, Лис Микита – з міста Турка (Івано-Франківська область), Котигорошко – з Криму, Соломяний Бичок – з Полтавщини, Коза Дереза походить з Київщини, Лесичка-сестричка та Вовк-панібрат народилися в Одеській області, а козак Мамай уродженець Чернівецької області.

Головною метою виховного заняття було збагатити знання учнів казками рідного краю та розповісти в ігровій формі про географію казкових персонажів.

Як показали результати конкурсу «Назви казку за ілюстрацією», діти майже не знають українські казки. Серед українських казкових персонажів діти впізнали Колобка, Івасика-Телесика, Козу-дерезу, Незнайко. Кирило Кожум’яка, Котигорошко, Лис Микита, Веснянка, Кося Вухань та інші залишилися невпізнаними. Своїми улюбленими героями маленькі учні називали Нінзі-Черепашки, Пінокіо, Білосніжку, персонажів Діснею.

Під час уроку дітям розповіли про українські казки і закріпили знання фізкультхвилинкою – грою в м’ячик на вибування тих, хто не називає казкового героя. Маленьким вихованцям школи «Афіни» урок сподобався. Вчителі висловили необхідність проведення подібних уроків і запросили автора уроку провести ще декілька занять.

Як повідомила Марина, незабаром сценарій уроку з’явиться на сторінці проекту. Вчителі зможуть проводити за ним нестандартні уроки за допомогою підручних засобів.

В планах проекту проведення «казкових уроків» по всій України. Зараз для цього ведеться пошук належного фінансування.

За матеріалами порталу Традиція