Андрухович нарікає на владу і пропонує мораторій на минуле

Письменник Юрій Андрухович вважає, що для подолання суперечностей між Західною та Східною Україною потрібно запровадити мораторій на минуле, на вже давно мертвих героїв. Про це він заявив в ефірі “5 каналу“.

“У нас на єдиній державно-політичній території насправді дві політичні нації існують. І вони мають достатньо антагоністичні уявлення про своє минуле. Це, так би мовити, – протистояння по лінії Сталін – Бандера чи Бандера – Сталін”, – зауважив Андрухович.

“Це ж абсурдно і жахливо, коли, власне кажучи, фізично давно мертві особи диктують наше сьогодення, тобто активно присутні у нашій сьогоднішній українській реальності. А що ж робити живим? Можна було б домовитися про те, що ми мораторій на минуле запроваджуємо у всій країні, домовляємося, що ми їх, мерців, не чіпаємо, щоб вони в нашому житті не командували”, – переконаний письменник.

Раніше Андрухович розповів, що розчаровинй політикою Януковича і вважає його пародією на Путіна. “З політичного погляду Україна сьогодні не є європейською країною. Ми знову десь у Євразії. Перспективи кепські. Можновладці повторюють мантру про європейську інтеграцію, але насправді вони роблять дещо зовсім інше”, – зазначив Андрухович.

Він також звернувся зі сторінок німецької Frankfurter Allgemeine Zeitung до всієї Європи із закликом “не зводити очей” з України. На думку письменника, його країна перетворюється на аналог Росії і взяла курс на поліцейську державу.

www.newsru.ua

 • Хмаринка

  Іноді краще жувати

  • Вертипорох

   Бідолашний Андрухович. Що б він не ляпнув – усі починають обговорювати. А потім він говорить, що його невірно зрозуміли. А потім знову. От якби ваші слова одразу були у всіх новинах – ви б зраділи?

 • kurinniy

  Чи існує така мета, заради якої можна відмовитися від самого себе, від своїх переконань? Досі я вважав, що за них треба боротися. За них, а не за невизначеної будови державу. Не держава первинна, шановні, а ми з вами.

  • Вертипорох

   Є така мета – здатися оригінальним. Заради неї поети готові плескати язиком

 • taras

  що ви хочете від людини, яка цілується з Тимошенко?

  • Mavka

   Ви йому заздрите?

   • taras

    Я мрію про неї ночами

    • Mavka

     вірю