Вистава «Нація» за романом Матіос стала «кращим спектаклем» у Херсоні

Вистава «Нація» за мотивами творів Марії Матіос у постановці Івано-Франківського театру імені Івана Франка стала «кращим спектаклем» на Міжнародному театральному фестивалі «Мельпомена Таврії» у Херсоні.

Цю ж виставу було номіновано і на Національну премію імені Тараса Шевченка, повідомляє ZN,UA.

Ще одну премію – «За естетичне і переконливе втілення актуальної історико-національної тематики» – «Нації» присудило журналістське журі фестивалю.

Керівник Івано-Франківського театру і режисер спектаклю зазначив, що для нього особливо важливим є це визнання на півдні Україні, оскільки його постановка, у першу чергу, про єдність нашої нації, які б історичні катаклізми не намагалися цю єдність розколоти.

У межах «Мельпомени» відзначено ще один спектакль Національного театру імені Івана-Франка «Буря» (режисер і сценограф Сергій Маслобойщиков). Цю роботу нагороджено за цікаве сценографічне рішення твору Шекспіра.

У цьому році, незважаючи на економічну кризу, херсонському фестивалю вдалося продемонструвати пристойну театральну панораму. Було запрошено гостей з Росії, Білорусі, Молдови. Великий інтерес театралів викликала вистава «Чайка», яку представили білоруські театрали — просто на пленері, нібито повторюючи атмосферу природного фону, на якому і розгортається дійство знаменитої п’єси Чехова.