Жадан не отримує задоволення від перегляду постанов за його творами

Письменник Сергій Жадан не любить бувати на постановках за власним текстом. Про це він розказав після прем’єри вистави Юрія Одинокого «Гімн демократичної молоді» за мотивами його творів.

«Страшенно хвилююся й не отримую жодного задоволення. Переживаю за акторів, слова, режисера. Думав, що заберуть значно більше матів. Багато залишили. Справа ж не в матах, а в тому, щоби передати атмосферу. Здається, загалом передали. Театр – колективне мистецтво. Під час репетицій актори додавали щось своє. Мене страшенно напружує, що в театрі багато чого від мене не залежить. Після того як ти віддаєш текст, далі йде поза твоєю волею. Звик до того, що все контролюю. Доки я письменник – на мене ніхто не впливає. Навіть редактор. А тут зовсім інакше. Німці ставили «Депеш Мод». Вони зробили набагато жорсткішу виставу. Дослівну за текстом. Самі підготували сценарій, місцями навіть брутальний. У цьому театрі таке неможливе. Тут вийшла лірична історія. Не те щоб слюні. Юра спробував поєднати жорсткість із м’якістю», – розказав Жадан і додав, що п’єсу кілька разів повністю переписували.

«Кілька разів переписували п’єсу повністю. Юрій говорив, де потрібно прописати якісь події. У книжці багато можна сказати контекстом, внутрішнім монологом, якимись статичними речами. А в театрі 2 години без дії, на самих монологах ніхто не висидить», – зазначив письменник.
Gazeta.ua


 • Троль Кумле

  Понеділок – важкий день? Постанова буває прокуратури, Верховної Ради. А в театрі – постановКа. Крім того тут вживається займенник “своїх”, а не “його”. Крім того слово “постановка” диктує родовий відмінок слова “твори”. Постановок чого? Постановок творів. Спектаклі бувають за творами, а постановки – творів. Правильно заголовок буде звучати так: “Жадан не отримує задоволення від перегляду постановок своїх творів” або “спектаклів за своїми творами”. Ретельніше треба, пані й панове!

  • alina_korolenko

   Понеділок важкий день! 100%) Але в дечому хочу посперечатися. Люблю я мовні питання) 

   Новий тлумачний словник української мови (укл. В. Яременко, О. Сліпушко, 2007):
   ПОСТАНОВА, 1. Розпорядження, акт органів державної влади; декрет…
   2. Колективне рішення; ухвала; резолюція…
   3. театр, розм. Сценічне оформлення драматичного твору; постановка, постава…
   І подано ілюстрацію: “Зібрані Вами до свого гурту сили… своєю майстерною грою додають решту задля найкращої ПОСТАНОВИ кожної і незначної п`єси” (Панас Мирний)

   Невже Троль Кумле забув про таке значення цього слова?)))