Дитячі варіації «Срібної читацької Книги»

Хто сказав, що наші діти не читають книжок? Вони не лише читають, а й пишуть! Саме тому 1 грудня в Національній бібліотеці України для дітей був повний читальний зал. Тут читали та вигадували продовження «Срібної читацької Книги».

Головним організатором і натхненником цього незвичайного дійства (а це була четверта зустріч проекту) стала дитяча письменниця Євгенія Пірог (вона ж витівниця-фантазерка Джінні). Метою заходу є популяризація читання та розкриття творчих здібностей дітей – і для цього слід лише донести до них думку, що сидіти і нарікати – не цікаво і безрезультатно, краще взяти і зробити щось самому. Адже це так просто!

Допомагати дітям будити творчі здібності та скеровувати їх у потрібне русло цього разу прийшли письменник Олександр Есаулов, керівник проекту «Жирафа Рафа» Юлія Сливка та співачка Оксамита.

Олександр Есаулов ділиться секретами казкотворення

 

Для того, аби у читальному залі запанувала потрібна творча атмосфера, діти разом із Казкаркою Джінні та гостями чого тільки не робили: і пускали мильні бульбашки, і викликали чарівний дощ, і просто завзято співали та вчились дарувати посмішки друзям разом із Оксамитою.

Отож, побачивши величезну книгу, де текстом та малюнками заповнено лише перші кілька сторінок, а решта ще незаймано-білі, звісно, діти радо пропонували свої варіанти продовження. Спільну версію, оформлену співавтором-письменником просто на очах у дітлахів почали ілюструвати художники Марися Рудська та Олександра Манькута і до завершення заходу книга подовшала ще на дві сторінки!..

Часточку творчої атмосфери у красивих скляночках Казкарка Джінні роздарувала дорослим учасникам для подальшого творчого натхнення. Дехто з учасників минулих зустрічей стверджують, що зберігають в таких баночках особливо творчий чай:). Дітям дісталися у подарунок журнали «Жирафа Рафа», призи та зошити з екслібрисом «СК», аби охочі огли самостійно дописати початок запропонованої історії та надіслати на творчий конкурс від «Срібної читацької Книги».

Друг читача