Видавництво «Зелений Пес» відмовляється від нагороди «Книжка року»

8 грудня було вручено відзнаки ХІІІ-го всеукраїнського рейтингу «Книжка року». У номінації «Дитяче свято» переможцем визнали книжки серії «12 балів» київського видавництва «Зелений Пес»: Віта ЛЕВИЦЬКА. Степан Бандера і я; Ганна РУЧАЙ. Іван Мазепа і я; Марина ГОРЯНИЧ. Леся Українка і я; Княгиня Ольга і я; Віта ЛЕВИЦЬКА, Т.КАТІНА. Тарас Шевченко і я. Представники видавництва не вийшли на сцену для отримання відзнаки. З цього приводу видавництво звернулося з відкритим листом.

.

Шановні читачі! Шановні колеги! Шановні експерти «Книжки року»!

Видавництво «Зелений Пес» дякує вам за високу оцінку своїх книжок. Проте ми не можемо прийняти нагороду з етичних міркувань. Адже наша структура причетна до організації виставки «Книжка року. Медвін». Отже пересічні читачі можуть подумати, що ми мали можливість впливати на експертів та засновників рейтингу. На тлі загальної атмосфери непрозорості, яка притаманна більшості українських конкурсів та премій, ми би не хотіли, щоб бодай тінь підозри впала на таку авторитетну та шановану нагороду, якою є «Книжка року».

.

Ми зверталися до Президента рейтингу «Книжка року» з проханням не номінувати наших книжок, але, на жаль, до наших слів не дослухалися. Тому ми щиро просимо пробачення у експертів і запевняємо, що не піддаємо сумніву їхніх рішень. Ми вибачаємося також перед колегами-видавцями, бо замість наших книжок мали бути відзначені їхні, якби наше звернення було почуте організаторами. Ми щиро перепрошуємо читачів за зіпсоване свято і вважаємо, що нагороди були гідні усі учасники короткого списку, втім, і не тільки вони.

.

Сподіваємося, що нашу відмову правильно зрозуміє книжкова громадськість – причиною передусім стало прагнення, щоб українські конкурси та рейтинги мали високу репутацію і звільнилися від підозр у кумовстві, інтригах та таємних впливах, і стали тим, чим вони і мають бути – стимулом для розвитку, обміном досвідом та святом для всіх читачів.

.

Щиро

Брати Капранови