Ганна Герман “знялася” з конкурсу “Книжка року БіБіСі”

Стрімкий злет книжки “Червона Атлантида” у Фейсбук-голосування за кращу книжку року викликав саркастичну реакцію з боку журналістки Ірини Славінської, яка не полінувалася проаналізувати склад прихильників Ганни Герман на своєму блозі. Але це не мало б великого значення, якби Ірина Славінська не була експертом конкурсу “Книжка року БіБіСі”, у якому книжка “Червона Атлантида” бере участь. Саме цим приводом скористалася працівниця Адміністрації Президента пані Герман і зняла свою книжку з конкурсу “Книжка року БіБіСі”. “Вважаю таку поведінку члена журі неприйнятною, такою, що порушує етичні норми, демократичні засади і принципи, що передбачають однакове ставлення до людей, не залежно від їх національності, походження, місця проживання чи релігійних переконань”, – заявила Ганна Герман.

У той же час, головний редактор ВВС Україна Ніна Кур’ята зазначила, що коментарі Ірини Славінської стосуються публічних результатів голосування у соціальній мережі Facebook.

“Після розгляду ситуації, що виникла, редакція дійшла висновку, що висловлювання Ірини Славінської не містять образ на адресу номінантів конкурсу”, – сказала Ніна Кур’ята.

Координатор журі премії “Книга року ВВС-2011” Світлана Пиркало наголошує на тому, що зняття з номінації на премію книги Герман “ніяк не позначиться на подальшій роботі журі і перебігу конкурсу”.

Переможців конкурсу “Книга року ВВС-2011” оголосять у третій декаді грудня.

Цього року до журі увійшли:

Професор Віра Агєєва, Києво-Могилянська академія.

Ольга Герасим’юк, депутат українського парламенту.

Андрій Куликов, ведучий телеканалу ICTV.

Світлана Пиркало, координатор журі премії Книга року ВВС.

Ірина Славінська, літературний критик веб-сайту “Українська правда”.

Gazeta.ua