Книга Гітлера – найкращий подарунок до Різдва у Великобританії

 

«Ідеальний подарунок на Різдво» – таким курйозним стікером у великому британському книжковому магазині випадково помітили книгу Адольфа Гітлера «Майн Кампф» («Моя боротьба»).

Інцидент відбувся з найбільшою мережею британських книжкових магазинів – The Waterstones – в місті Хаддерсфілд; саме там книга Гітлера, що стала наріжним каменем нацистської ідеології і в багатьох країнах заборонена як екстремістська, була позначена стікером «ідеальний подарунок на Різдво». Окрім того, стікер свідчив, що «Майн Кампф» – «необхідне читання для кожного, хто хоче зрозуміти одну з самих підлих особистостей в історії». Тим не менш, напис про «ідеальний подарунок» була виведена куди більшими літерами.

Про все це стало відомо після того, як в керівництво Waterstones звернувся зі скаргою один із співробітників магазина. Судячи з усього, стікер наклеїли його колеги, що виявили в інтернеті або вирішили самостійно, що книга Гітлера – потенційний хіт різдвяних продажів. Представники компанії негайно оприлюднили офіційні вибачення за курйоз.

У цілому у світі щорічно продається близько 20 тисяч примірників англомовного перекладу «Майн Кампф»; відомий випадок, коли в одному магазині в Індії книзі надали статус «бестселера».

Znaki