Українська Вікіпедія стала другою у світі після китайської

За темпами зростання популярності серед 20-ти найвідвідуваніших Вікіпедій – українська на другому місці в світі після китайської.
У грудні 2011 року популярність української Вікіпедії виросла на 50% в порівнянні з груднем 2010 і становила 43,5 мільйона переглянутих протягом місяця сторінок.
В 2011 році було створено 101 тис. нових статей. За числом статей – їх зараз більше 350 тис., українська Вікіпедія протягом року перейшла з 16-го на 14-е місце серед 282 вікіпедій світу.
В 2011 був подоланий ще один рекорд – число активних користувачів (тих що протягом місяця зробили хоча б одну правку), вперше перевищило 2 000.
«Ці результати були б неможливими без невтомної жертовної праці сотень добровольців, які наповнюють Вікіпедію – світову скарбницю вільних знань українським вмістом», зазначив виконавчий директор громадської організації «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич. «Не можете писати статті – допоможіть матеріально», продовжив він.
Правила Вікіпедії не дозволяють платити редакторам, однак «Вікімедіа Україна» на пожертви меценатів стимулює редакторів непрямим способом – організовує краєзнавчі експедиції, конференції для спілкування і обміну досвідом вікіпедистів, проводить конкурси з написання статей на певну тематику. 

Детальніше на ua.wikimedia.org