Винничук відсвяткував день народження Мазоха та прочитав вірш «Убий пі…са» (ВІДЕО)

Акція на підтримку письменника Юрія Винничука відбулася в п’ятницю біля пам’ятника Леопольду фон Захер-Мазоху у Львові. Винничук прочитав свій вірш «Убий пі…са». В цей час десяток молодих людей – хлопців і дівчат – застигли в еротичних позах. Акцію приурочили до річниці від дня народження Мазоха – першого письменника, який описав у літературі мазохізм.

«Фактично вірш про нашого президента. Але жодного прізвища тут немає, тому й придертися нема до чого. Винничук чудово висловлює позицію народу», – розповів кореспонденту Gazeta.ua один з учасників акції.

Вірш «Убий пі…са» Винничук написав минулого року. Він став популярним в інтернеті, перекладений російською і англійською мовами. Кримський комуніст Леонід Грач написав скаргу до Генпрокуратури, у якій називає цей вірш порнографією.

«Я писав пояснення у прокуратуру, що у моїх творах немає жодної порнографії, – розповів Винничук. – Тим більше, як її можна визначити в літературі? Це ж не відео. Я усвідомлюю, що цей вірш – не вершина поетичної творчості. Для мене важливо було, щоб він пішов у маси. Знаю, що люди по селах переписують його від руки, вивчають на пам’ять. Тобто мета досягнута. Я нічого не боюся, бо обшуки і прес пройшов ще у сімдесятих роках».

За акцією спостерігав луцький журналіст, лауреат конкурсу «Коронація слова» Володимир Лис.

«У жодній цивілізованій країні немає такого явища, як комісія з питань етики та моралі, – прокоментував він. – У нас вже довели до труни талановитого письменника Олеся Ульяненка. Тепер взялися за Винничука. Якщо відновиться ця практика – ми повернемося у вісімнадцяте століття. Я можу не погоджуватися зі змістом твору. Але кримінальне переслідування за літературну творчість – це неприпустимо у демократичному суспільстві».

Gazeta.ua