У 10 містах України відкрито резиденції для культурних менеджерів

Українська мережа культури починає Програму резиденцій для менеджерів культури в 10 містах України. Уже третій рік поспіль Українська мережа культури ініціює проекти, які надають можливості менеджерам культури рости професійно, створювати власні проекти і разом розвивати нові партнерські відносини.

У Луганську, в рамках даної ініціативи, Літературне угруповання «СТАН», в партнерстві з Центром культурного менеджменту (Львів), за підтримки Європейського культурного фонду (Амстердам), відкриває резиденцію для менеджерів культури з України, Європи і всього світу.

Програма резиденцій спрямована на розширення професійних зв’язків і співробітництва між організаціями, що працюють в сфері культури, та створення професійної мережі менеджерів культури і мистецтва, а також збагачення досвідом Луганського регіону. Програма надає можливість, як резидентам, так і організаціям з Луганська познайомитися з новими практиками і поліпшити професійні менеджерські навички.

Кожен, хто подається на резиденції – повинен запропонувати програму перебування. Програма, запропонована резидентом, буде узгоджуватися з Центром культурного менеджменту (Львів) та аналітичним відділом Літературної угруповання «СТАН». У програму перебування або проекту може входити така діяльність як навчання, тренінг, лекція, робота над спільним проектом, а також програма, пов’язана з організаційним менеджментом.

Тривалість програми: з 28 червня 2012 до 28 лютого 2013.
Тривалість резиденцій: подаватися на резиденцію можна протягом року, тривалістю від 1-го до 2-х тижнів. У разі необхідності, можна подаватися на більш тривалий термін. Відправляти заявки слід не пізніше, ніж за 3 тижні до початку резиденцій.

Хто може брати участь: менеджери культури, які прагнуть поділитися своїм досвідом з інституціями Луганська та жителями міста. Заявник повинен мати досвід в області, якою займається.

Країни, які приймають участь: всі країни світу, переваги надаються резидентам з України, країн Східного партнерства та ЄС.

Програма забезпечує: житло для резидента, приміщення в офісі, контакти з різними організаціями міста, інформаційну підтримку.

Повідомлення про участь: повідомлення про рішення участі у Програмі проводиться через 2 тижні з моменту отримання заявки.

Крім Луганська, у програмі резиденцій Української мережі культури беруть участь такі міста і організації:

• Донецьк: Донецький міський молодіжний центр мистецтв «ЕкоАрт»;

• Івано-Франківськ: Молодіжна Творча формація «Форумс»;

• Кіровоград: Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості;

• Кременчук: Управління культури і туризму виконавчого комітету Кременчуцької міської ради;

• Кривий Ріг: Культурно-громадський центр «ШELTER +»;

• Львів: «Віз-Арт», Львівський музей історії релігії, Центр досліджень літератури для дітей та юнацтва;

• Луцьк: Благодійний Фонд «Співдружність-Волинь», Художня організація «Арт Ефект»;

• Миколаїв: «Арт-Оптимісти»;

• Сімферополь – Бахчисарай: Центр регіонального розвитку «Топ-Кая».
Документи на участь у резиденції в Луганську та подробиці на сайті Tisk.org.ua