Бруно Шульца на Форумі видавців представлять Юрій Андрухович, львівські гноми та інші

Ювілею письменника і художника Бруно Шульца присвячено одну з основних програм Форуму видавців у Львові – фестиваль «Бруно Шульц у Львові» (до 120-річчя від дня народження та 70-річчя трагічної загибелі), який поєднає у собі виставки, кіно і театральні покази, літературні дискусії, книжкові презентації.

У програмі фестивалю масштабна виставка графіки Бруно Шульца та живопису його сучасників у Львівській галереї мистецтв, презентація перекладу прози Бруно Шульца Юрія Андруховича (видавництво «А-БА-БА –ГА-ЛА-МА-ГА») та панельна дискусія, присвячена обговоренню цього перекладу, презентація вперше виданих перекладів українською «Книги листів» Бруно Шульца Андрія Павлишина та збірки його есеїстики Віри Меньок (видавництво «Дух і Літера»), публічні шульцівські лекції Адама Заґаєвського (Польща)та Віктора Єрофєєва (Росія), демонстрація і обговорення класичного фільму В. Гаса «Санаторій Під Клепсидрою» (оновлена оцифрована копія, один з двох легальних публічних показів у Україні), презентація книжки Тараса Возняка «Бруно Шульц».

У рамках фестивалю «Бруно Шульц» відбудеться візит на Форум видавців Генрика Ґринберґа, видатного польського письменника, який вже понад 40 років мешкає у Сполучених Штатах, і презентація його книги «Дрогобич, Дрогобич» (переклав Андрій Павлишин).

Як відомо, Верховна Рада України ухвалила Постанову «Про відзначення 120-річчя з дня народження видатного польського письменника і художника Бруно Шульца», яка, за словами її ініціатора народного депутата Степана Курпіля, була проігнорована урядом. На думку депутата, Форум видавців своїм Шульцівським фестивалем «значною мірою компенсує те, що не зробив уряд».

Куратор фестивалю «Бруно Шульц» – історик, перекладач і журналіст Андрій Павлишин.

Організатори: Форум видавців у Львові, Український центр Міжнародного ПЕН-клубу, Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца в Дрогобичі, Товариство Фестивалю Бруно Шульца в Любліні, Львівська галерея мистецтв, Інформаційно-аналітичний портал «політ.ua», Незалежний культурологічний часопис «Ї», Мистецьке об’єднання «Дзиґа».

Підтримка: Інститут Книжки у Кракові, Посольство США в Україні, Благодійний фонд «Хесед-Ар’є», Федерація польських організацій в Україні, Галерея «Коралі», Центр міської історії Центрально-Східної Європи.

Форум видавців