Ліна Костенко відмовилася від нагороди “Золотий письменник України” ще до вручення

Ліна Костенко відмовилася від нагороди “Золотий письменник України”.

ЇЇ вручили 24 листопада у Києві за ініціативи меценатів Тетяни та Юрія Логушів. Її отримали автори, твори яких від початку 2000-го року розійшлися тиражем понад 100 тис. примірників.

Під час церемонії премію їй таки вручили – передали через директора видавництва “А-ба-ба-га-ла-ма-га” Івана Малковича. У його видавництві вийшов її роман “Записки українського самашедшого”.

“Сказала, він її більше заслужив. Вона відмовляється від усіх державних премій, але ця – народна”, – зазначила зі сцени Тетяна Логуш.

“Вона така принципова, що могла не прийти, дізнавшись хто їй цю премію вручатиме, – припустив режисер і викладач Георгій-Григорій Пилипенко. – Кравчук керував ідеологією і те все про що зараз говорить і хвалиться забороняв, тоді присікав. Бо як би погано не почувалась, а на похорони Юрія Іллєнка прийшла. Написала свій роман, бо не бачила зараз в країні літератури такого рівня. Її невдача – це набагато разів якісніше, ніж перемога багатьох сучасних письменників. Хоча проза все таки набагато слабша за поезію. Написала його, бо має сина, який працює у галузі програмування, й думала, що знає як він думає. А вийшло зовсім неприродно. Нав’язала йому жіноче мислення. Українській інтелігенції зараз немає чого почитати українського”.

Іван Малкович прокоментувати ситуацію відмовився.

Газета по-українськи