Єврокон-2013: Україна приймає найбільший європейський фестиваль фантастики достроково

З 11 по 14 квітня 2013 року в Києві пройде Загальноєвропейський конвент любителів фантастики Єврокон-2013. Вже в 35-те аматори фантастики з різних країн Європи і не тільки зберуться, щоб протягом чотирьох днів дізнатись краще про літературу один одного, поспілкуватися та обмінятися досвідом.

.

Вперше Єврокон проходив в Україні у 2006 році. Україна першою серед країн СНД виборола право на проведення фестивалю. Тоді Україну відвідав мастодонт світової наукової фантастики Гаррі Гаррісон, Ейлін Ганн (США)Анджей Сапковський (Польща), Сергій Лук’яненко (Росія), Леон Арсенал (Іспанія), Ерік Симон (Німеччина), Атанас Славов (Болгарія), Роберто Квалья (Італія) та інші.
.
Зазвичай одне місто приймає Єврокон як мінімум через 10 років, але високий рівень організації конвенту минулого разу дозволив Україні поборотись за дострокове проведення фестивалю. Під час голосування у 2011 році деякі учасники знялися на користь України.
.
За місяць до фестивалю свою участь підтвердили учасники із 22 країни, зокрема із США, Франції, Італії, Німеччини, Великобританії, Швейцарії, Норвегії, Австрії, Бельгії, Фінляндії, Швеції, Хорватії, Латвії, Польщі, Словаччини та ін.
.
Основна концепція Єврокону-2013, за словами організаторів, – «показати Європі Україну» на противагу «прийняти Європу», яка була у 2006 році. Акценти в програмі фестивалю будуть на український письменниках – Марина та Сергій Дяченки, Генрі Лайон Олді, Тимур Литовченко, Володимир Арєнєв, Яна Дубинянська.
Єврокон пройде в рамках книжкового ярмарку «МЕДВІН: Книжковий світ» в КиївЕксопоПлазі (вул. Салютна, 2-Б).
.
Генеральний науково-технічний спонсор Єврокону-2013 – Корпорація НТО «Олександр Івченко» у складі ВАТ «Мотор-Січ» та ЗМКБ «Івченко-Прогрес».
.
Інформаційні партнери: Телекритика, День, Країна, Газета по-українськи, Український тиждень, Радіо «Ера», Факти, ІА Про, Свідомо, Буквоїд, Маруся, Друг Читача, Критика, Радуга, Стіна.
Друг Читача
  • Ruadh

    Хто це таке вигадав про 10 років? Зазвичай ніхто раніше не згоден повторити це безумство. 😉