У Голлівуді не знайшлося режисера для «Чорного ворона» Шкляра

Українські історичні фільми ще не скоро зніматимуть у Голлівуді, вважає письменник Василь Шкляр. Про це він сказав, коментуючи питання щодо екранізації його роману «Чорний ворон».

«Наші люди в Голлівуді є, я говорив з ними. Мені пояснили, що потрібно мати переклад англійською. Це вже є. Далі пишеться синопсис – це 50 тисяч доларів. Потім пишеться сценарій – це мільйон доларів. Далі мільйон доларів вкладаєш у промоцію, я так зрозумів, що це по-їхньому хабар. Словом, вкладаєш 2 мільйони з гаком, а потім вони розглядають комерційну перспективу. Якщо вони бачать комерційний зиск, то далі ти не даєш ні копійки, але якщо ні – гроші ніхто не поверне. Я їм сказав, що це рулетка», – розповів він.

 

За словами автора, у Голлівуді планували звернутися до Мела Гібсона. Така ідея спала на думку, коли знімати фільм за романом Шкляра відмовився Єжи Гофман. Письменник розповів історію переговорів з Гофманом, натякнувши на втручання третьої сторони.

«Марек Вавжкевич – голова польських письменників, передав з рук в руки Гофману роман, – пояснив Шкляр. – Той сказав, що читає українською, але повільно, тож за місяць прочитає. Потім на Шевченківські свята приїхав Марек Вавжкевич і при величезній аудиторії сказав: «Панове, я вас вітаю. Гофман прочитав роман, йому сподобалося». Ющенко подзвонив до Гофмана, а той йому заявив: «Буде кіно, але ви досі не заплатили за чотири серії документального фільму. А це кіно буде дуже дороге, бо там чотири пори року, батальні сцени і потрібно залучити зірок. Тому беріть гарного українського режисера, а я буду художнім керівником». А вже пізніше на фестивалі «Молодість» Гофман слово в слово повторив слова Фельдмана (Президента Українського єврейського комітету) «це шлях в нікуди, цей фільм націоналістичний». Ви розумієте? Вони вміють впливати. Молодці! Нам потрібно вчитися у них!».

 

При цьому Шкляра здивувала позиція української еліти.

«Єдине, що мені було прикро, що наші поважні діячі розмовляли з цим метром, коли ліпив про ксенофобію і націоналізм. Я їм сказав, що я ще й расист, це для мене більший комплімент. І ніхто Гофману не заперечив: «Чоловіче добрий, ти себе весь вік позиціонуєш як антирадянщик, а приїхав нам навішувати ярлики. Та в нас і Підмогильний, і Хвильовий, і Сосюра вже побували націоналістами. А ти приїхав  і розповідаєш нам хто тут фашист», – признався він.

Щодо проблем зі створення фільму, які існують сьогодні, письменник зазначив коротко:

«У мене проблема з режисером. Приходили хлопці молоді, показували мені свої короткометражки і всі говорили про майбутній фільм із якимось сумнівом. А треба, щоб був режисер-загорілець. Щоб сказав мені: «Якщо ти не даси мені зняти цей фільм, я тебе вб’ю, бо це буде фільм мого життя». А немає таких».

Gazeta.ua

 • Стецько Петрович

  Виновок такий- хай держава Україна, виділить пару мільйонів долярів Василю Шкляру, щоб він замовив в Америці фільм по своїй книжці.

 • Павлік Марозов

  Давно так не сміявся. :)) І головне, з таким пафосом! Фільму не буде не тому, що ЧВ – халтура, а тому, що треба комусь дати “я так розумію, хабар.”

 • LOL

  бо там таку подачу матеріала вважають самвидавом і… взагалі читайте ось цей вірш

  http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=413361