Україна – в американському списку неблагополучних країн через піратство навіть в урядових установах

У спеціальному торговому звіті США Україні було присвоєно звання найбільш неблагополучної країни у сфері дотримання прав на інтелектуальну власність американських компаній.

Торговельне представництво США (USTR) в «Спеціальному звіті 301», присвяченому огляду ситуації з інтелектуальними правами в світі, назвало Україну головною з зарубіжних країн, у яких найактивніше порушуються права американських компаній на інтелектуальну власність.

У список країн, які заслуговують особливої ​​уваги при боротьбі з інтелектуальним піратством, в 2013 році також включили Росію, Аргентину, Алжир, Венесуелу, Індію, Індонезію, Китай, Пакистан, Таїланд і Чилі.

Категорія «пріоритетної зарубіжної країни» у спецаільному звіті присвоюється країнам, що допускають найбільш грубі порушення законів, політики чи практичних аспектів застосування у сфері охорони та захисту прав інтелектуальної власності, які перешкоджають адекватному та ефективному захисту прав інтелектуальної власності або справедливому і рівному ринковому доступу для осіб, залежних від захисту інтелектуальної власності.

Відзначивши неблагополучне положення з піратством в країні, USTR також підкреслило, що Україна неоднаразово брала на себе зобов’язання поліпшити ситуацію навколо авторських прав, але позитивних змін так і не відбулося. У звіті наголошується, що в країні діє «несправедлива і непрозора» система збору авторських відрахувань, не приймаються заходи по боротьбі з інтернет-піратством і широко використовується нелегальне програмне забезпечення, у тому числі, і в урядових установах.

Як уточнює видання The Business Times, чільне положення України в списку USTR може призвести до скасування для країни торгових пільг, тим більше, що таке вже було: країна з ініціативи USTR у 2001-2005 році втратила можливість користуватися перевагами, які надавала американська торгова програма « Загальна система преференцій », що дозволяла деяким країнам ввозити в США свої товари за зниженими цінами.

Українська влада оперативно відреагувала на присвоєння країні піратського статусу. Віце-прем’єр Костянтин Грищенко заявив, що уряд докладе всіх зусиль, щоб через півроку США переглянули статус України в списку порушників авторських прав: «Дієвий захист прав інтелектуальної власності в Україні стає все більш важливим фактором забезпечення сприятливих умов для розвитку в країні інноваційної економіки та розвитку вітчизняної галузі інформаційних технологій. Дане питання знаходиться під особистим контролем Президента України Віктора Януковича», – уточнив Грищенко.

«Присвоєний країні статус не відображає реального стану справ у цій сфері і не враховує зусиль української влади, спрямованих на вдосконалення законодавчої бази та практики правозастосування у питаннях інтелектуальної власності», – зазначив віце-прем’єр України.

Pro-books.ru