Діти пишуть листи чиновникам про цінність книги та сміття по телевізору

18 травня 2013 року дітьми – переможцями Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України» з різних куточків Краю та автором книг для дітей Тетяною Щербаченко  започатковано Дитячий рух «Книгу – в новини».

.

Ідея виникла в одній із груп під час брейн-шторму на тему промоції читання на зустрічі в рамках 7 Дитячого Фестивалю у Львові.

.

Приєднатися до руху просто: слід переписати текст листа-звернення до ЗМІ, агенств новин, державних комітетів тощо. Покласти листа до конверта, підписати й надіслати паперовою поштою на адресу чиновників та директорів.

.
ПРИЄДНАТИСЯ ПРОСТО
– покладіть до конверта з маркою листа і вкиньте його до поштової скриньки.
– знайдіть в інтернеті за пошуковим запитом “Дитячий рух «Книгу – в новини!»” текст листа та список адрес (це може бути сторінка в соціальних мережах, сайти бібліотек, письменників чи новин);
– перепишіть від руки;
– підпишіть конверт, вказавши власну адресу та адресу ЗМІ, агенств новин, державних комітетів тощо
.
ГОЛОВНІ ПРАВИЛА РУХУ
– Лист має бути переписаним від руки і підписаний справжнім іменем.
– Бажано писати не колективні, а індивідуальні чи родинні листи.
– Можна (і варто!) змінювати текст, однак не забувайте про вимогу «Книгу – в новини!»
– Що на більшу адресу ви розішлете листи, то краще. Сфотографуйте підписані конверти з маркою і зберігайте фотографії до оголошення другого етапу руху.
.
ТЕКСТ ЛИСТА
.
Шановні дорослі з (вкажіть адресата)!
.
Мені (нам) набридло, що в новинах я та мої батьки бачимо лише вбивць, грабіжників, засідання та всякі інші лиха. Я знаю (Ми знаємо), що не тільки в моєму (нашому) житті, а в цілому світі й у моїй (нашій) країні відбувається багато радісних та цікавих подій. Наприклад, видають нові книги, відбуваються літературні фестивалі, відзначають твори талановитих письменників. Багато дорослих дуже вірять телевізійним новинам, щодня їх дивляться. Але там чомусь не говорять про все це, і батьки забувають записувати дітей до бібліотек, купувати нові книжки. У школі нам постійно повторюють, що потрібно читати, що книга – наш друг… Я теж вважаю, що читати – це дуже важливо!
.
Звертаюся (звертаємося) до вас із проханням висвітлювати новини про книжки. Може, так жити в Україні стане світліше?
.
Ваш глядач (Ваші глядачі) ___________
Дата, підпис
.

Дитячий рух «Книгу – в новини»  у Facebook

Друг Читача