Стали відомі лауреати щорічної президентської премії Українська книжка року

Президент України Віктор Янукович присудив щорічну премію Українська книжка року трьом друкованим виданням, повідомляється на офіційному сайті глави держави.

Так, у номінації За видатні досягнення в галузі художньої літератури премія Президента України присуджена поетичній збірці лауреата Шевченківської премії Леоніда Череватенка Закляте залізо, яка вийшла у видавництві Часопис Дух і Літера.

Український дослідник Олександр Пошивайло і Національний музей-заповідник українського гончарства стали лауреатами в номінації За вагомий внесок у розвиток українознавства за видання, присвячене найбільшій і найціннішій в світі колекції глиняних мальованих мисок, виготовлених гончарами містечка Опішного.

Президентська премія За найбільше сприяння у вихованні підростаючого поколінняприсуджена вченим Петру Сасу з України і Гені Кіркені з Литовської Республіки, а також видавництву Балтія-друк за книгу Хотинська битва 1621 – битва за Центральну Європу.

“Лауреати премії – автори видання і видавець – отримують передбачену чинним законодавством винагороду”, – повідомили в прес-службі.

Крім того, сьогодні Президент України Віктор Янукович привітав працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження з професійним святом.

“Щиро вітаю з професійним святом усіх, хто причетний до такої важливої ​​справи, як створення й поширення друкованого слова”, – йдеться у привітанні глави держави, розміщеному на його офіційному сайті.

Як зазначив Янукович, “книги формують нас як особистостей, поглиблюють розуміння життя, вагомо сприяють професійному зростанню. Сучасна книга з будь області знань є неоціненною інвестицією в сьогодення й майбутнє України”.

Як повідомлялося, в Києві в столичному Мистецькому арсеналі відкрився III Міжнародний фестиваль Книжковий арсенал, який пройде з 24 травня по 1 червня. У рамках фестивалю й книжкової виставки пройдуть поетичні читання, лекції, майстер-класи та дискусії, які об’єднають літературу й мистецтво.

Нагадаємо, 30 травня 2012 року державний комітет телебачення й радіомовлення затвердив список творів, які будуть видані за рахунок держбюджету в рамках програми Українська книга.

У переліку літератури твори розділені на наступні категорії: книги для дітей та юнацтва, класика української та зарубіжної літератури, науково-популярні, довідково-інформаційні видання та книги мовами національних меншин. У списку відсутні праці вітчизняних політиків, незважаючи на те, що в проекті раніше фігурували книги прем’єр-міністра Миколи Азарова, голови Верховної Ради Володимира Литвина і колишнього міністра фінансів Федора Ярошенка.

Корреспондент