Юрій Іздрик потрапив у ДТП дорогою на презентацію нової книги

Як стало відомо, днями Юрко Іздрик потрапив у дорожньо-транспортну пригоду. Про це повідомляє “Видавництво Старого Лева”.

Це сталося за кілька годин до концерту у Львові. Там була запланована презентація нової книжки Іздрика «Ю».

Машина, у якій їхав письменник з Калуша до Львова, потрапила у жахливу ДТП. Юрко Іздрик і Ростислав Шпук, який був за кермом авто, дивом обійшлися лише гулями, порізами і синцями.

За інформацією видавництва, машина розбита повністю і ремонту не підлягає. Переживши неабиякий стрес, Іздрик дійшов таки на презентацію і видав зі сцени такий шквал емоцій, настроєвості і драйву, що, якби не рана на голові поета, то ніхто б і не подумав, що цього ж дня він побував у епіцентрі серйозної аварії, повідомляє ”Видавництво Старого Лева”.

21 травня у Дворику львівської копальні кави відбувся мегаконцерт-презентація поетичної збірки «Ю» Іздрика  за участі гурту DRUMТИАТР.

Неймовірні тексти, психоделічні мелодії, пульсуючі ритми злилися з харизмою поетів-музикантів в одне ціле і забезпечили неперевершений літературно-музичний  вечір.

Героєм цього поставарійного концерту був не лише сам  Іздрик, а й збірка «Ю». Її інтимна і чуттєва поезія трансформувалася у музичні композиції, які мають усі шанси стати DRUMТИАТРівськими хітами. «Старих» хітів Іздрик&Семенчук&Гмиря на концерті також не бракувало. Звучала і «Щабля», і «Че Гевара», передавали привіт і Лєні. Почули меломани і пісні на поезію після«Ю»рівського періоду.


Юрко Іздрик під час виступу. Фото зі сторінки Юрка Іздрика у Facebook

— DRUMТИАТР — єдина група в світі, яка повністю відмовилась від репетицій, — розповідає Юрко Іздрик. — Кожен наш виступ — це унікальна шоу-програма, перформанс, який ніколи не повторюється.  Звісно, це — не стопроцентна імпровізація, маємо напрацьовану інструментальну базу, на якій базується кожен виступ. А ще певну програму, про яку домовляється за 5 хвилин до початку виступу».

— До появи віршів, що увійшли до «Ю», поезію як таку не писав, — зізнається Іздрик. — Це доволі нестереотипний шлях письменницької еволюції. Бо, зазвичай, автори починають саме з віршів. Потім іде мала проза, тоді крупна, за ними — есеїстка чи колумністика. Випадків, щоб люди починали з прози, а на старість писали вірші, як-от зробив я, не знаю. Хіба Набокова, але цей приклад мене не надихає. Та не писати зараз вірші не можу. Це виглядає як шалено цікава гра. У мозку раптом починає пульсувати якась мелодія чи ритм, а далі висипаються пазли, з яких треба лише скласти картинку. Кожне слово — це пазл. Картина — вірш. Це дуже концентроване заняття — писати цю поезію. Ти не  маєш думки, не маєш нічого, але маєш сконструювати з пазлів, які на тебе сипляться згори, картинку. Збрешеш і поставиш інакше слово — буде помітно. Публікація віршів в ЖЖ та у  facebook задовольняла мої авторські амбіції. Паперове видання — ініціатива видавництва. Пропозиція від «Видавництва Старого Лева» була п´ятою чи шостою, але такою, що відмовитися від неї я не зміг: повноколірне авторське видання, дизайн та ілюстрації до якого я зробив сам».

Вікна