За найкращу статтю про схід України та південь Росії Вікіпедія обіцяє 4 тис.гривень

 

Нові статті про схід України та про південь Росії  – українською та російською мовами будуть створені у Вікіпедії.

 

Дві громадські організації – українська і російська – об’єднали зусилля в справі збереження історичної спадщини регіонів сходу України та півдня Росії. У червні підписано угоду між ГО «Вікімедіа Україна» та «Асоціацією почесних громадян, наставників і талановитої молоді» про заснування номінації «за створення статей українською мовою» в рамках оголошеного раніше конкурсу «Галерея Слави Півдня Росії і Сходу України».

 

Згідно із загальними умовами конкурсу, матеріал має бути присвячений історії, культурі, географії, природі чи знаменитим жителям Харківської, Донецької, Луганської областей України та Південного і Північнокавказького федеральних округів Росії. Результати дослідження необхідно розмістити на сторінках Вікіпедії і на сайті Асоціації почесних громадян. Переможці будуть названі в жовтні 2013 року.

 

Обмежень за віком учасників та території їх проживання немає. Це можуть бути школярі та викладачі, керівники краєзнавчих гуртків та їх вихованці, працівники музеїв, науковці – всі, кому небайдужа ідея збереження історії та культури рідного краю.

 

Конкурс «Галерея Слави Півдня Росії і Сходу України» далекий від політики настільки, наскільки це можливо в сучасній ситуації.

 

«У певній мірі взятися за організацію конкурсу в Україні нас підштовхнули засоби масової інформації, які, в гонитві за сенсацією, поплутали краєзнавство з геополітикою, – розповідає один з авторів автор проекту Леонід Шафіров. – Тепер, я думаю, всім зрозуміло, що створення у російськомовній Вікіпедії статей, присвячених Україні, не означає територіальних претензій на області східної України. Ми будемо особливо вдячні вікіпедистам, які напишуть статті про південь Росії в україномовній Вікіпедії».

 

«Ми з великим натхненням прийняли пропозицію наших партнерів «Асоціації почесних громадян, наставників і талановитої молоді» про проведення цього конкурсу в українській Вікіпедії, – говорить голова правління ГО «Вікімедіа Україна» Анатолій Луцюк. – Історія, культура і природа сходу України і півдня Росії недостатньо добре описані в українській Вікіпедії, ми сподіваємося, що залучення нових авторів дасть можливість підняти обширний краєзнавчий матеріал, який є в регіонах, приверне людей захоплених історією свого краю. Громадська організація «Вікімедіа Україна» вже має досвід проведення конкурсів з написання статей у Вікіпедію з жовтня 2011 року. Серед них: «Французька осінь», «Пишемо про благодійність», «Пишемо про Закарпаття разом», «Миколаївська весна у Вікіпедії». Крім великої кількості нових статей їх результатом стало залучення нових авторів у Вікіпедію – енциклопедію, яку може писати кожен».

 

НОМІНАЦІЇ І ПРЕМІЇ:

• Історія та культура

• Природа і географія

• Біографічні статті

За перше місце переможці в кожній номінації отримають по 4 000 гривень, за друге – 3 000, за третє – 2 000

На думку організаторів проекту, проведення конкурсу з матеріальним заохоченням, дасть додатковий стимул розвитку україномовної Вікіпедії.

Друг Читача