У Луганську повторно відкрили українську книгарню «Східна брама»

shidna-brama-300x300

24 серпня, на День незалежності України, на території Свято-Троїцького храму в Луганську відкрився і був освячений магазин української книги «Східна брама».

Магазин знаходиться в будівлі Луганської єпархії Української Православної

Церкви( КП) за адресою:  м.Луганськ, вул. Короленко, 92. «Східна брама» переїхала на територію церкви з центру Луганська, де з лютого місяця  орендувала приміщення в торговому центрі” Центральний “.

«Нас змусилі переїхати звідти, – розповідає власник магазину Дмитро Снєгирьов. – У два рази збільшили суму оренди. Це не перший випадок, коли в торгівельному центрі «Центральний» у нас виникали непорозуміння з адміністрацїєю. У квітні ми поруч із книгарнею відкріли кав’ярню щоби започаткувати на Луганщині досвід європейськіх книгарень, де можна взятии каву, посидіти, поспілкуватися. Але кав’ярня проіснувала буквально одиндень. Наступного  ранку прийшли представники адміністрації ї заборонили продавати каву, хоча в усіх документах було вказано що заклад є  саме книгарнею-кав’ярнею. За тиждень до цього, після рішення суду про заборону акції проросійським організаціям проти візиту Патріарха Філарета, у книгарню зайшла людина в цивільному і повідомила мені, що за тиждень закриють і книгарню, і мене, тому , що я набрид їм своєю діяльністю, і мені не варто було йти на конфлікт зі Службою Безпеки України.”

За словами Дмитра Снєгирьова, після  цього він звернувся за допомогою до єпархії і йому було надано приміщення для магазину.

«Давно планувалося побудуваті тут не просто Церкву і епархію, – розповідає отець Анатолій, який проводить служби в храмі, – а зробити тут церковно-просвітницький центр. Тут також буде величезна бібліотека».

Настоятель храму побажав Дмитру Снєгирьову мужності і стійкості у своєму прагненні відстоювати все українське.

– Тримайся, Дмитре, – сказав він. – Нас, українців, так мало залишилося – всього 45 мільйонів.

Як повідомив власник книгарні ” Східна Брама” Д.Снєгирьов, у найближчих планах – відкриття  недільної школи та бібліотеки.

 

Друг читача