Український фільм “Параджанов” – номінант на премію Оскар (відео)

*12 вересня стало відомо, що фільмом-номінантом на престижну премію Оскар від України у номінації Фільм іноземною мовою стане стрічка “Параджанов” режисерів Олени Фетісової і Сержа Аведікяна.

Як повідомили в Українському оскарівському комітеті, у відборі також брали участь картини Вічне повернення режисера КіриМуратової та Хайтарма Ахтема Сейтаблаєва.

Повідомляється, що за фільм “Параджанов” було віддано 6 голосів членів Комітету з 10, за Вічне повернення і Хайтарму – по 2 голоси.

Фільм “Параджанов” – дебютний повнометражний фільм співрежисера Олени Фетісової (Україна) і Сержа Аведікяна (Франція), знятий у копродукції України, Франції, Грузії та Вірменії за підтримки Державного агентства України з питань кіно, ARTE FRANCE, Грузинського та Вірменського Національних кіноцентрів. З української сторони фільм представляє кіностудія Інтерфільм.

 

До складу Українського оскарівського комітету входять видатні діячі вітчизняного кінематографа і кінокритики: народна артистка України Ада Роговцева, народний артист України, кінорежисер Олег Фіалко (голова Комітету), лауреат технічної премії Оскар Анатолій Кокуш, голова Національної Спілки кінематографістів Сергій Тримбач, кінокритик, ведучий телепрограми Аргумент-кіно Володимир Войтенко, письменник, сценарист Андрій Курков, продюсер, президент АПУ Олексій Сєрков, продюсер, віце-президент АПУ Дмитро Колесніков, продюсер, сценарист Ігор Савиченко, режисер Сергій Маслобойщиков та президент Української кіноасоціації Денис Ржавський.

У США номінанти в 24-х категоріях будуть оголошені 16 січня 2014 року, а сама 86-а церемонія вручення премії Оскар за заслуги в галузі кінематографу за 2013 рік відбудеться 2 березня 2014 року в Dolby Theatre в Лос-Анджелесі.

дивись.info