Cтартував ГогольFest-2013: десять подій, обов’язкових для відвідин

gogolСьогодні, 13 вересня, в Києві відкривається Міжнародний фестиваль ГогольFest-2013. Програма складатиметься з класичної музики “Академічна сцена”, кінопрограми “Кінотеатр” (до неї увійдуть покази короткометражок від фестивалю “Молодість”, програма фестивалю документального кіно Docudays, покази українських картин, а також приїзд режисераКшиштофа Зануссі), музичної програми (ДахаБраха, Karbido, Dakh Daughters, дня Джаз Коктебелю), а також театральної програми, на якій очікується прем’єра українсько-французького спектаклю сТАНЦІя за участю Dakh Daughter, постановки польських, українських, американських та інших театральних груп.

Детальну інформацію про програму можна подивитися на офіційному сайті фестивалю ГогольFest.

Цього року ГогольFest проходитиме з 13 по 22 вересня на занедбаному експериментально-механічному заводі (неподалік станції метро Видубичі).

Раніше творець фестивалю Владислав Троїцький заявив, що ГогольFest стане платним.

10 найцікавіших подій

Концертна, театральна, літературна та візуальна програма такі різноманітні (будуть не лише закордонні гості, а й численні українські експериментальні проекти та майстер-класи), що відвідати все відразу напевно не вдасться. Тому Gazeta.ua підготувала десяток найцікавіших подій, які ніяк не можна пропустити на цьогорічному ГогольFest’і.

Едуард Артем’єв: Цивілізація

18 музичних проектів нової академічної музики представлять на камерній сцені “Музичний неф”. Серед них і концерт “Цивілізація”, яким диригуватиме Микола Лисенко та Юлія Ткач. Зокрема будуть композиції з фільмів “Свій серед чужих” та “Одіссея”.

14 вересня о 16.00

Мапа ріки (ДахаБраха, Karbido, Metamorphosis)

Концерт присвячений темі воді та ріки. Бо це і плодючість, рух і перешкода, і небезпека як повінь. Усі три гурти мають досить різний підхід до музики. ДахаБраха орієнтуватимуться лише на українську автентику. Karbido – на експерименти з кримінальним джазом та контрастів різної народної музики. А чесько-австрійський гурт Metamorphosis поєднуватиме класичну інструментальну музику із зарядом енергійного панку.

14 вересня о 19.00, вартість – 80 грн.

“Серце на долоні” Кшиштоф Зануссі

Покажуть фільм польського режисера Кшиштофа Зануссі “Серце на долоні” 2008року. Головну роль у стрічці виконав Богдан Ступка, за яку отримав гран-прі на Римському міжнародному фестивалі. Стрічка так і не була в українському прокаті. Після показу відбудеться також зустріч з самим режисером.

Герой Ступки у цьому фільмі – польський олігарх, бізнесмен – іде на все, аби врятувати своє життя. Він потребує пересадки серця через невиліковну хворобу. Його донором стає молодий герой-романтик.

15 вересня о 17.30

сТАНЦІя

У виставі задіяний лише один чоловік. Усі інші персонажі – жінки. сТАНЦІя – це внутрішній світ чоловіка, символом самотності якого є вокзал, станція. Місце, де всі завжди чекають. А в уяві цього чоловіка постає образ жінки. Бо вона для нього символ руху, життя, неймовірної сили, любові. Без жінки чоловік не існує. Спектакль поставив знаменитий французький режисер, повітряний гімнастСтефан Рікардель. На сцені грають учасниці гурту Dakh Daughters Band.

15 вересня, 22.00 та 16 вересня 23.00, вартість – 100 грн.

KRAPLYNY: МІНІМАЛІЗМ+

Камерний ансамбль Мирослави Которович на сцені створюватиме своєрідні художні музичні замальовки. Нову інтерпретацію вже відомих творів запропонує KYIV Classic Accordion duo, а український композитор і віолончеліст Золтан Алмаші долучить аудиторію до своєрідного оформлення книги музики. Експериментуватимуть укрїанські музиканти з творами Філіппа Гласса (США), Ейтора Вілла-Лобаса (Бразилія), Давида Макора (Нідерланди), Золтана Алмаші (Україна), Бориса Альварадо (Чилі), Ясуо Суейосі(Японія).

16 вересня о 19.00

Крига

Польська вистава Януша Опринського. Сценічна адаптація однойменного фантастичного бестселера Яцека Дукая, визнаного одним з найбільш знакових польських романів останніх років. За сюжетом постановки, Першої світової війни ніколи не було. Польща у 1924-му році і досі перебуває під владою російського царя. І після падіння тунгуського метеориту частину Сибіру покрила дивна крига, яка почала стрімко поширюватися. Невдовзі уже в самій Варшаві з’явилися дивні істоти. Увесь континент став царством морозу…

16 вересня о 20.00, вартість – 50 грн.

Грозовська бенд та Dakh Daughters

Окрім шоу-концерту цих запальних гуртів буде показ моделей дизайнера, учасниці еко-програми фестивалю, Поліни Велер. Дизайнерка покаже одяг з рекламних банерів.

19 вересня о 20.00

AnyKey

На одній сцені виступатимуть аж три божевільних проекти – Ganpol und Mit, Eat Rabbit, Banda Arkan, Gangpol und Mit. Французький дует Gangpol und Mit створює chip-tune-pop-glitch музику. Хлопці з Guillaume Castagne (Guillaumit) доповнюватимуть їхній виступ deviant-карикатурою. Український гурт Banda Arkan додають до своїх треків лише гуцульські мотиви. І звісно, психодинамічна музика від ще одного французького проекту – Eat Rabbit.

20 вересня о 21.00, вартість – 80, 120 грн.

Альберт, або Найвища форма страти

Цей літературно-музичний перформанс зроблений за однойменним оповіданням Юрія Андруховича. У центрі дійства – історія Альберта Вироземського, шахрая і злодія. Щоб уникнути смертної кари, він погодився віддати душу дияволу, але підписана кров’ю угода чомусь не спрацювала – й певного осіннього дня року 1641-го його було привселюдно спалено посеред львівської площі Ринок.

По суті, вистава – це гра слів, інтонацій, жестів у взаємодії з музикантами – контрабасистом Марком Токарем, співачкоюУляною Горбачевською та графікою Анатолія Бєлова. Текст, звісно, читає сам автор Юрій Андрухович.

21 вересня о 16.00, вартість – 70 грн.

Давня музика в Києві

Це спецпрграма Гогольfest”у. На одному з концертів соло виконуватиме Ніна Матвієнко. Програма називається “Краще крізь віки”.

22 вересня о 14.00

Платний вхід на територію фестивалю лише в п’ятницю, суботу та неділю (20 грн.), у день відкриття – 50 грн. Якщо відвідувач купує вхід на якийсь із платних заходів, то не треба купувати окремий вхідний квиток.