Закрили гумористичний журнал, до якого писав ще Остап Вишня

perecЛегендарний радянський і український сатирично-гумористичний журнал “Перець”, який видається з 1927 року, закриється через два місяці.

Про це у своєму блозі написав карикатурист видання Валерій Чмирьов. За його даними, журнал закривають як нерентабельний. “Працівникам журналу запропоновано посади в комбінаті “Преса України” (видавець журналу – ред.). Начебто прибиральника, брошурувальника тощо. Журналу в березні 2014-го виповнилося б 92 роки. За часів СРСР його тираж становив близько 3 млн (останнім часом 10 тис. – ред.). За рахунок доходів “Перця” видавалися різні партійні видання. Творчий колектив художників – карикатуристи, гумористи, штатні працівники – змушені шукати притулку в якомусь іншому видавництві. Дуже сумно! Чекаємо пропозицій”, – пише Чмирьов.

Як зазначає газета “Вести”, головред видання Михайло Прудник – у розпачі після новини про закриття: “Я все життя в ньому пропрацював (з 1975-го – ред.)! Сказати, що я засмучений, – це нічого не сказати”, – зізнався Прудник. Він додав, що редакція не збирається здаватися: “Ми будемо шукати інвесторів, щоб випускати журнал далі”, – додав він.

Депутат і письменник Володимир Яворівський кілька десятиліть поспіль читав “Перець”: “Якщо чесно, в моїх спогадах годі уявити СРСР без цього журналу. Глави колгоспів і керівники середньої ланки чекали виходу кожного номера зі страхом – такими вдалими і їдкими були там жарти”, – згадує він.

Цікаво, що одним з найпопулярніших сатириків “Перця” в 30-40-х бувОстап Вишня. Через критику влади журнал закривали майже на 10 років, а його співробітників заарештовували. До речі, другий найпопулярніший в СРСР сатиричний журнал – “Крокодил” – остаточно закрився в 2008 році після двох спроб відродження.

Newsru.ua