Унікальна в Україні бібліотека переїхала на одеський Привоз

*

 

Приватна і одночасно публічна «Бібліотека новинок» Новоторових, яка нещодавно відкрилася на 5 поверсі в ТЦ «Новий привіз» продовжує акцію «Місяць безкоштовного читання» – будь-який житель нашого міста може скористатися фондом бібліотеки протягом місяця безкоштовно. Акція стартувала 30 вересня, на честь Всеукраїнського дня бібліотек і триватиме до кінця 2013 року.

*
Як повідомили організатори, «з метою популяризації книги в суспільстві, «Бібліотека новинок» оголошує старт акції «Місяць безкоштовного читання». У рамках акції кожен мешканець Одеси, маючи при собі копію паспорта, може абсолютно безкоштовно прочитати будь-яку книгу з фонду бібліотеки. А це понад 30 тисяч книг і щомісячне поповнення до 200 новинок літературного мистецтва. Раніше фонд бібліотеки мешкав спочатку на Північному ринку, потім був Новий ринок і підвал на Новосельського. І ось тепер з вересня у бібліотеки нове приміщення на «Новому Привозі». Простір для книг тут набагато ширшими і світліше. Сюди легше піднятися літнім людям на ескалаторі. І, що дуже важливо – тут безпечно. У минулі роки майно бібліотеки неодноразово страждало від рук злодіїв, виламували замки на вході до бібліотеки.

 
«Бібліотека новинок», єдина бібліотека подібного типу, була створена в 2003 році одеситками Оленою та Лілією Новоторовими. За 10 років існування домашня бібліотека сім’ї Новоторових переросла в колекцію з повних зібрань серій і томів сучасної прози, фантастики і фентезі, детективів і романів, міжнародних бестселерів, психології та бізнес психології. Існування бібліотеки вирішує важливе соціальне питання – доступність для суспільства постійно дорожчають новинок вітчизняної та зарубіжної літератури», – зазначили організатори.

*
«Для популяризації книги серед жителів ми вирішили провести подібну акцію. Цього року «Бібліотека» святкує свій перший серйозний ювілей – нам 10 років! Вірю, що «Бібліотека новинок », працюючи для кожного жителя і гостя Одеси, реалізує більшу місію – донести книгу до кожного!», – Зазначила власник бібліотеки Олена Новоторова.

Незважаючи на всі складності ( Олена – пенсіонерка, а Лілія інвалід дитинства 2- ї групи), жінки займаються ще й благодійністю. Одного разу вони подарували 500 книжок дому ветеранів Великої Вітчизняної, а іншого разу більше тисячі томів – дитячому будинку. Унікальна бібліотека постійно бере участь у книжковому ярмарку «Зелена хвиля», у благодійних акціях «Книга для дитячого будинку», «Книга Дому ветеранів ВВВ», безкоштовна передача книг в лікарні і санаторії. Вклад «Бібліотеки новинок» в суспільне життя гідно оцінений на конкурсі «Репортер надiї в Українi» – стаття про бібліотеку була нагороджена дипломом.

 

Культурометр Одеси