У Києві презентували книгу мексиканського Нобелівського лауреата українською

*

Цього року світова спільнота відзначає 100-річний ювілей Октавіо Паса, видатного мексиканського письменника, якого 1990 р. було нагороджено Нобелівською премією «за пристрасні всеохопні твори, позначені чуттєвим інтелектом і гуманістичною цілісністю». Книга есеїв «Лабіринт самотності» уперше була надрукована за 40 років перед тим, у 1950. Та якби навіть це видання виявилося єдиною публікацією Октавіо Паса, його ім’я все одно назавжди залишилося б в історії не лише мексиканського, а й світового красного письменства.

 

«Лабіринт самотності» – це проникливе дослідження мексиканської душі та наполегливий пошук мексиканської ідентичності, що їх можна коротко означити як мандрівку до витоків за назвою книги іншого видатного латиноамериканця Алехо Карпентьєра.

 

Енріке Краузе, мексиканський культуролог і видавець: «”Лабіринт самотності” – найбільш оригінальний есей Октавіо Паса: критичне прочитання історії Мексики та її самобутності, це водночас і поетичне бачення її глибинної природи».

 

Про перекладача. Борщевський Сергій – літературний перекладач з іспанської на українську, англійську, польську, німецьку мови, поет, автор епіграм,  колишній дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посол. Автор перекладів понад 30 п’єс для українських театрів.

Друг Читача