Рецепт святкування Дня Незалежності від Братів Капранових

*

Письменники продовжують висловлювати своє ставлення до проведення параду до Дня Незалежності і відзначення цього свята. Днями своїми думками поділилася Оксана Забужко, висловили свою точку зору щодо цього питання на своїй сторінці на Facebook і Брати Капранови:

 

“Приходила знімальна група з приводу Незалежності. Святкувати чи не святкувати? Співати чи не співати? І подумалося: якби Шухевич заборонив воякам УПА чи мирному населенню співати, чи вони краще воювали би? Вивчали історію, і ніде не бачили, щоб козакам на Січі забороняли співати, хоч воювали тоді постійно. А козак Мамай, який в одній руці має кобзу, а в іншій шаблю? Українці воюють протягом останніх 2000 років, і пишуть пісні, і співають, і святкують.

 

До речі, згадайте – у 2013-му за Януковича нам фактично забороняли відзначати Незалежність, у Донецьку навіть людей за пісні на вулицях щемили. То є охочі продовжити цю славетну традицію?
Журавель Юрій намалював Мамая до нашої Мальованої історії. Хто заборонить Мамаю співати?”

Друг Читача

  • ыд8ук

    Про що мова? Яка, в бiса, незалежнiсть?!? Вiд Москви вiдкараскались, але самостiйними так i не стали, на Захiд молитесь, на Бiлий Дiм, НАТО вам подавай, до гейропи притулитись бажання нестримне. Тож нiякi спiви з гопаком до справжньої незалежностi вiдношення не мають. Скакали дурнi “свiдомi” на Майданi, скачiть i далi, може кудись та й вскочите.

    • punckie

      +15 руб